HK Mustangové Pardubice – HC Sparta Praha 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).
Branky: 9. Hering, 16. Hering, 22. Hering, 45. Kubeš (Motyčka) – 13. Krupička.
Sestava: Drahý – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Kvoch, J. Kubeš, Michalec, Horníček, P. Kubeš, V. Buhr, Kořínek, R. Buhr, Hering, Chudomský.

Pardubice před utkáním dopsaly na soupisku posilu z německé reprezentace, která základní část odehrála v Olomouci. Mustangové tak šli do boje s tím nejsilnějším co mohli postavit. Angažování Bernarda Heringa se stonásobně vyplatilo. Německý borec se do historie prvního semifinále zapsal hattrickem.

„Jeho rychlost je úžasná a sparťanská obrana na jeho brejky nebyla schopna reagovat. Nicméně dost mu pomohly i její chyby. Klukům patří velký dík za nasazení, plnění taktických pokynů a důslednou obranu. Ta nám zaskřípala jen třikrát, ale soupeř naštěstí jen jednou prostřelil obezřetného Vlastu Drahého. Pro odvetu se ale musíme oprostit od zbytečných faulů, ze kterých rezultovala tři naše oslabení. Byť se nám dva góly podařilo dát při hře ve čtyřech, musíme se zejména prohřeškům v útočném pásmu vyvarovat. Palec nahoru zaslouží i fanoušci, kteří nám vytvořili nádhernou kulisu a byli motorem našeho týmu," vzkazuje na dálku pardubický trenér Michal Tereska.

Další zápas je na programu 31. ledna v Neratovicích, případný třetí o den později.