V pondělí sedl a letadlo a vyrazil za velkým dobrodružstvím. A taky za hokejovým snem. Odchovanec Pardubic MICHAEL ŠPAČEK (18) odehraje svoji první sezonu za mořem.

NHL. Tři magická písmenka. Stačí je před ním říct a rozsvítí se mu oči. Vidíte na něm touhu se prokousat mezi hokejovou smetánku. Na červnovém draftu po šikovném útočníkovi sáhl Winnipeg a chce ho nechat omlátit v juniorské WHL. Pak? Dál se uvidí. Jak správně říká v rozhovoru, záleží jenom na něm. „Hrozně moc jsem se těšil, až ten den přijde a vyrazím do Kanady. Jsem úplně v laufu," usmíval se před odletem.

Teď neskočí do řeky, ale do moře, ve kterém plavou žraloci a další drsné potvory. Tady má ukázat, jak se dovede o sebe postarat.

NHL je pro něj pořád ještě hodně daleko, ale pokud mu následující sezona pod vedením Brenta Suttera v Red Deer vyjde, vyskočí za svojí metou zase o stupínek výš.
Kdyby do kanceláře Winnipegu totiž přišlo hlášení od trojnásobného vítěze Stanley Cupu, že mladík je připraven, mělo by to velkou váhu.

Cítíte i takové to klasické napětí, co asi přijde?
Docela jo, Adam Musil (syn Františka Musila, který reprezentuje Kanadu) mi říkal, že je to tam hodně v pohodě. Myslím, že nelže a rozhodně mě nečeká nic špatného. Počítám 
s tím, že po hokejové stránce přijdou hodně náročné věci. Ale jsem na ně snad připravený.

Zjišťoval jste si o Red Deer hodně informací?
Snažil jsem se. Byl jsem v kontaktu s Adamem, který tam odehrál dvě sezony. Říkal mi, že je to tam hodně dobré a mám se těšit.

Celý rozhovor s Michelem Špačkem najdete na straně 18 ve středečním vydání východočeských Deníků nebo také v elektronické verzi vydání novin.