Bohatého oškubali o všechno. Chudému zase nadělili, co mohli. Hokejisté Pardubic připravili Kometě Brno první porážku během řádné hrací doby. Zápas plný ostrých soubojů zvedal ze sedaček. V neděli ale cenná výhra vyletěla komínem. „Pojišťováci" prohráli na ledě dosud žalostné Sparty 2:3.

„Když tyhle dva zápasy porovnám, tak v Praze jsme nebyli dostatečně agresivní, nežrali jsme led," nechápal pardubický trenér Pavel Hynek.
Sparta naposledy vyhrála v polovině září a od té doby si připsala devět porážek v řadě. Desátou ránu ji úřadující mistr neuštědřil.
„Doma se vypneme k parádnímu výkonu a venku je to sedmdesátiprocentní. V každé lajně nám ze systému vypadne jeden hráč, což je špatné. Je to takový společný jmenovatel našich zápasů na cizích hřištích," pokračoval Hynek.

Kromě svých hráčů se zlobil i na dvojici rozhodčích Fraňo, Hodek. Vyrovnávací gól Michala Brože na 2:2 totiž nejspíš neměl platit. Střelec i podle zpomalených záběrů lehce podrazil obránce Koláře,  obral ho za brankou o puk a cesta k Salfickému byla volná.

„Byl to zlomový moment. Ubránili jsme naše oslabení a ještě se nám v něm podařilo vyrovnat.  Pak už jsem věřil, že to urveme," vykládal spokojený sparťanský brankář Michal Neuvirth.
To v Pavlu Hynkovi logicky bublaly jiné emoce: „Poprvé v sezoně sestříháme sparťanské zákroky na video a budeme si stěžovat na výkon sudích. Sparta měla jít na dvě minuty do tří, místo toho po tomto faulu srovnala na 2:2."

Sám Brož s tímto výkladem ale nesouhlasí: „Obránce v oblouku za brankou upadl, bruslí jsem se ho ani nedotkl. Myslím, že ode mě to faul nebyl," uvedl pro sparťanský web.
Jenom na rozhodčí ale Pavel Hynek porážku házet nechce: „Za ztracené body si můžeme sami. V naší hře jsem sice viděl velkou spoustu nedostatků, ale i tak jsme měli jít do vedení 3:1. Tím bychom zápas rozhodli. Jenže jsme vyhořeli na brankáři Neuvirthovi."

Gólman Washingtonu Michal Neuvirth, který si čekání na start NHL krátí v Holešovicích, se vytáhl. Ze čtyřiceti pardubických střel mu do sítě proklouzly jenom dvě. „Dnes mi pomohl celý mančaft. Tou výhrou nám spadl kámen ze srdce, ale je to jen první krok. Je důležité, abychom takhle pokračovali a přidali další výhry."