HC Dynamo Pardubice - Stavanger Oilers 5:1 (2:0, 2:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 7. Hyka (Čerešňák), 18. Cienciala (Hyka, Čerešňák), 28. Kousal (Zohorna), 33. Mandát (Košťálek, Zohorna), 60. Zeman – 34. Bjerke (Karlsen, Bryhnisveen). Rozhodčí: Šindel, Jeřábek - Rampír, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. Diváci: 4452. HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – Kolář, Čerešňák, Vála, Košťálek, Bučko, Hrádek, Bukač – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Urban, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček – Zeman. Stavanger Oilers: Holm (Hoekstra) – Watson, Klavestad, Bourque, Østby, Bjerke, Bryhnisveen, Ulriksen – Hoff, Strandborg, Karlsen – Husebø, Kissel, Gran – Elvsveen, Calik, Henriksen – Mauldin, Dineen, Kristiansen – Wick Karlsen.

Pro druhý domácí zápas Hokejové ligy mistrů dostal opět v brankovišti důvěru Milan Klouček, který by rozhodně rád navázal na výkon svého kolegy Romana Willa ze Švédska, kde vychytal výhru 4:3 s tamním Skellefteä. Do sestavy se dále také vrací Tomáš Urban. Pro utkání se Stavangerem se navíc také udála změna v první formaci. Ke svým starým známým, myšleno Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák, se vrací David Cienciala, který již tak předeslal v rozhovoru pro Pardubický deník.

Fanoušci Dynama se mohli podívat před utkáním na novou vstupní bránu.

Zdroj: Deník/Tomáš Mach

Pojďme ale k samotnému zápasu. Pardubice začaly aktivně a hned v úvodní minutě zaměstnal brankáře hostí, střelou od modré, Sedlák. Ještě ve větší příležitosti však byl o necelých šedesát vteřin později Tomáš Zohorna, jenž si sjel do předbrankového prostoru. Jeho střela ale skončila jen na betonu Holma. Netrvalo dlouho a domácí hala hlasitě ohodnotila tvrdý zákrok na Lukáše Radila. Rozhodčí po shlédnutí videa dokonce sáhli k vyloučení na 5 minut s osobním trestem pro Patricka Ulriksena. Nutno říct, že i svěřenci trenéra Varadi si museli dvě minuty zahrát ve čtyřech, jelikož Robert Kousal byl pomstít svého spoluhráče.

Dynamo si sice ve hře čtyři na čtyři příliš šancí nevytvořilo, ale jakmile hrálo opět v plném počtu, tak se již v přesilové hře radovalo ze vstřelené branky. Puk si vyměnil Matěj Paulovič s Peterem Čerešňákem, jenž našel na levém kruhu osamoceného Tomáše Hyku, který dělovkou do šibenice otevřel skóre utkání.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice/CHL

O necelé dvě minuty mohlo být ale vyrovnáno. Pardubická defenziva udělala chybu při výjezdu ze svého pásma a Norové ujížděli ve dvou na Milana Kloučka. Ten však dobře vybruslil, roztáhl nohy a soupeřům nedal šanci.

Dynamo dostalo ještě jednu příležitost přesilové hry v první část zápasu a opět se radovalo. Řeč si opět vzala přesilovková formace v čele s kapitánem Lukášem Sedlákem. Úspěšnou akci však započal Peter Čerešňák, který "hodil" puk na Tomáše Hyku, ten přesnou nahrávkou napříč kluzištěm oslovil Davida Ciencialu, který vymetl pavučiny brány Stavangeru. Pardubice tak zakončily první třetinu vstřelenou brankou a do kabin odcházely s vedením 2:0.

Dynamo začalo aktivně i druhou část a tlačilo se do zakončení. Tuhle snahu však přerušilo vyloučení Ondřeje Vály. Olejáři byli blízko ke snížení, když nejprve Kissel vymíchal celou pardubickou defenzivu, ale on i jeho spoluhráči ztroskotali na výborně připraveném Kloučkovi a Pardubice tak přežily oslabení bez úhony. 

Dynamo si rozhodně z této produktivity soupeře nevzalo příklad a hned v úvodu své třetí přesilové hry opět skórovalo. Puk si sebral po vyhraném buly Robert Kousal, který si jen najel před bránu a Holma s chladnou hlavou propálil - 3:0. 

Svoji chvilku slávy si užil i Milan Klouček, který lapačkou na poslední chvíli dostal puk z brány po "žabce" od Elvsveena. No a Pardubice opět ukázaly, že s produktivitou v tomto utkání neměly problém. Elegantně se do útočného pásma probruslil Jan Košťálek, který vybídl ke skórování Jana Mandáta, a ten takovou příležitost neodmítl - 4:0. 

Divoká část zápasu. Tak lze popsat právě průběh od 30. do 35. minuty utkání. Po šancích hostů a brance domácích se totiž poprvé radovali i norští hokejisté. Bjerke se dostal před domácího obránce, a byť ho Klouček napoprvé vychytal, tak dorážku již neměl - 4:1. Téměř hned po buly ujížděl sám na Holma pardubický útočník Tomáš Hyka, ale v šanci neuspěl. 

V samotném závěru druhých dvaceti minut mohl být za hrdinu domácích i Patrik Poulíček, který si před brankou hostů vyměnil puk s Kousalem, ale bývalý kapitán se již dostal z dobrého úhlu a skóre nenavýšil. 

První minuty poslední části základní hrací doby nenabídly příliš mnoho. Změnit to mohla přesilová hra hostů, ale Dynamo si vedení pohlídalo v nezměněné podobě. Neuběhlo mnoho času a Olejáři šli opět do přečíslení, když byl vyloučen Robert Kousal. Pardubičtí však opět zvládli oslabení na jedničku i za přispění svého brankáře. 

Svěřenci trenéra Varadi se již v následujících minutách nikam nehnali a snažili se zápas dohrát s klidem. To naopak Stavanger se snažil ještě skórovat a tlačit soupeře i za cenu faulu. Toho se dopustil necelé čtyři minuty před koncem Hoff. V přesilové hře si mohl otevřít střelecký účet i Lukáš Sedlák, ale puk při dorážce nestihl zasunout za záda norského gólmana. 

Písnička Pátá ale nakonec v enteria areně přece jen zazněla. Necelou půl minutu před závěrečným hvizdem udělal hrubku brankář hostí, když si vyjel za bránu. Tam mu puk sebral Tomáš Zeman, který objel svatyni a puk poslal do prázdné. Tím skončilo i samotné utkání, ve kterém Dynamo porazilo Stavanger Oilers 5:1.