Tradiční výkon. Jít proti němu jeden na jednoho? Sebevražda. Vzadu hodně jistý.

Jakub Nakládal  (0+0)
Mohutného Osalu u mantinelu zmuchlal jako mastný papír od salámu. Patřil k těm jistějším bekům.

Petr Koukal  (0+0)
Zase dřel, co to šlo, ale tentokrát ani jeho klasická mravenčí práce k šancím nevedla.

Tomáš Rolinek  (0+0)
Chodil s druhou formací na přesilovky, ale vidět nebyl. Jakoby scházel jeden rychlostní stupeň.

Atte Engren. Jméno finského brankáře bude českým hokejistům znít v hlavě ještě pěkně dlouho. V úvodním utkání Euro Hockey Tour český tým slušně mučil.

Trápení v koncovce z minulého ročníku pokračuje. Češi se v úvodním klání reprezentační sezony dokázali prosadit jenom jednou a s Finskem v Pardubicích prohráli 1:3.
Velké otazníky vzbuzovala návštěva. Přijdou Pardubice na konci srpna na hokej? Žádná sláva to rozhodně nebyla. Na druhou stranu, kotel se ani v menším počtu neflákal a reprezentanty hnal na zteč neúnavně celý zápas.
Jenom škoda, že gól si mohl zařvat až v 53.  minutě. Do té doby zvedali ruce nad hlavu jenom borci Suomi.

Dvakrát se prosadil Jori Lehterä, poprvé zůstal při přesilovce sám před Salákem a vychutnal si dorážku, podruhé využil mizernou rozehrávku Krajíčka a švihem vypálil nad lapačku českého gólmana. Mezitím slavila úspěch ještě teč Pekky Jormakkaho.
Tým Aloise Hadamczika měl několik šancí při přesilovkách, jenže recept na Engrena zkrátka nebyl k nalezení.

Diváky tak zvedla ze sedaček hlavně  bitka jako z NHL, když se Lukáš Krajíček pustil do obrovitého Oskara Osaly.

Ve třetí třetině mohl nulu na české straně zlomit aktivní Roman Červenka, jenže i on narazil do neprostupné bílé zdi jménem Engren. Díru do ní vyrobil až sedm minut před koncem Zbyněk Irgl.
Při power play pak Češi soupeře zamkli před brankou, jenže výsledkem byla jen Červenkou rozvlněná boční síť.

Česká republika – Finsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Fakta – branky a nahrávky: 53. Irgl (Červenka, Zámorský) – 18. Lehterä (Lepistö), 26. Jormakka (Kousa, Ramstedt), 30. Lehterä.
Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Blümel, Lhotský.
Vyloučení: 3:7, navíc Krajíček (ČR) a Osala (FIN) osobní trest do konce utkání .