Vlastně oni se těší, i když jejich miláčci zavítají do Pardubic. V minulosti postrach všech soupeřů upíná všechny svoje zraky, ne k odvrácení baráže, ale k udržení nejvyšší soutěže, ze které ještě nikdy Pardubice nesestoupily.

Momentálně Dynamo absolvuje venkovní šňůru a na její první zápas by nejraději všichni ve městě na soutoku Labe a Chrudimky zapomněli. V Plzni prohrálo 1:11 a jiné slovo než trapas pro tento „kotel“ neexistuje.

„Vyhrajeme úvodní vhazování a po pár vteřinách jsme přesto vyloučení. To je opravdu katastrofa a hned inkasujeme z první přesilovky soupeře. Přitom jsme na ně byli připraveni a góly padaly přesně podle šablony. Jak jsme začali, tak jsme i pokračovali. Plzeň nás předčila především v agresivitě bruslení a důrazu před oběma brankami,“ běsnil po utkání v Plzni pardubický trenér Ladislav Lubina.

V neděli prohrálo sice také, ale u „škodovek“ se jednalo o nezdar se ctí. Dokonce sahalo minimálně po bodu, ovšem na mladoboleslavském ledě nevstřelilo ani ten jeden obvyklý gól.

„Prohra 0:1 je sice těsná, ale stále to je prohra. Ve třetí třetině jsme do nich možná bušili, ale měli jsme deset střel a to je zkrátka málo. Musíme být větší svině a házet to do brány s tím, že to tam když tak dorveme i s nimi,“ míní pardubický útočník Rostislav Marosz.

„Nula v Mladé Boleslavi a výhra Chomutova nad Vítkovicemi prohloubila mezi posledním a předposledním jámu už na osm bodů.

„Kabina vše vnímá, nikomu nám není nynější situace příjemná. Musíme mít ale hlavu nahoře. Je třeba se tomu postavit čelem a začít od malých věcí. Potřebujeme uhrát nějaké zápasy od nich se odpíchnout. Není čas na nějaké zoufání,“ podotýká Rostislav Marosz.

Poslední zápas z venkovního trojlístku čeká na pardubické hokejisty ve středu od 17.30 v Ostravar aréně. S Vítkovicemi se střetlo Dynamo v této sezoně už třikrát, tudíž se jedná o poslední měření v základní sil. Na domácím ledě Pardubice podlehly 1:2 a 2:5. Padly také na severu Moravy (1:3). Papírový favorit je tak daný…