I ve druhém domácím utkání Hradec sahal po třech bodech, ale stejně jako proti Liberci, tak i proti Ostravanům inkasoval v samotném závěru. Tentokrát to bylo v čase 59:54, kdy hosté využili početní výhody šesti proti čtyřem. Východočeši naštěstí lépe zvládli samostatné nájezdy a především díky dobře chytajícímu Kiviahovi, který dostal letos první příležitost se ukázat, brali dva body.

„Vítězství si vážíme. Samozřejmě nás od výhry v základní hrací době dělilo pár vteřin, ale udělali jsme zbytečný faul a byli jsme potrestaní. Ve druhé třetině jsme měli spoustu přesilovek, zápas jsme mohli rozhodnout, bohužel jsme si nepomohli a paradoxně nás vykolejily z tempa. Měli jsme štěstí, že nás podržel Kivi v brance a je jeho velká zásluha, že máme dva body, které bereme,“ zhodnotil duel hradecký trenér Tomáš Martinec.

Hradec Králové – Vítkovice 3:2 po sam. nájezdech

Fakta – branky a nahrávky: 9. McCormack (Ščerbak), 41. F. Pavlík (Lev), rozh. náj. Lev – 23. Lakatoš (L. Krenželok, Marosz), 60. Bukarts (Mueller, Mikuš). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 3372. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 – 0:0. Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Blain, Kalina, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Nedomlel, Jank – Okuliar, Zachar, R. Pavlík – Lev, Cingel, Štohanzl – Ščerbak, Lalancette, Smoleňák – Jergl, Kev. Klíma, Kel. Klíma. Trenér: T. Martinec. HC Vítkovice Ridera: Stezka – Grman, Mikuš, J. Stehlík, Gewiese, Raskob, Koch, L. Kovář – Mueller, Krieger, Bukarts – Lakatoš, Marosz, L. Krenželok – Bernovský, Lindberg, Fridrich – Lednický, Chlán, Dej. Trenér: Holáň.

Úvodní třetina zápasu nabídla zajímavou podívanou a svižný hokej. První velkou šanci zápasu měl v šesté minutě Kevin Klíma, který využil svoji rychlosti a proháčkoval se až přes Stezku, ten však dokázal jeho střelu s velkým štěstím vyrazit. Z gólu se tak Mountfield radoval až v 9. minutě, když první početní výhodu v zápase využil přesnou střelou od modré McCormack – 1:0. Na druhé straně mohl vyrovnat ve 14. minutě Lindberg, ale jeho samostatný únik zneškodnil Kiviaho.

Na začátku druhé periody se podařilo Vítkovicím vyrovnat. Lakatoš vzal na sebe přečíslení tři na jednoho a přesnou střelou pod lapačku překonal Kiviaha – 1:1.Extraliga - 3. kolo: Hradec Králové - Vítkovice.Extraliga - 3. kolo: Hradec Králové - Vítkovice.Zdroj: Stanislav Souček/Mountfield HK

Na startu třetí třetiny šel Hradec znovu do vedení. Filip Pavlík napřáhl ke svoji pověstné dělovce a od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Následně domácí nevyužili tři početní výhody a v samotném závěru toho litovali. Třináct vteřin před koncem byl vyloučen Radovan Pavlík a Vítkovice šest vteřin před závěrečnou sirénou z hole Bukartse vyrovnaly – 2:2.

V následném prodloužení vládli oba gólmani, kteří si připsali několik dobrých zákroků. A platilo to i o nájezdech. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Lev, který rozhodl o bonusovém bodu pro Hradec.

Mountfield se už v neděli od 16 hodin představí na ledě Kladna.