O ztrátě rozhodla druhá třetina

Pardubice – Ještě v minulé sezoně pomáhal Dynamu odvracet hrozbu baráže, v listopadu byl vyřazen z kádru a později jeho pardubické angažmá definitivně skončilo.

19.2.2017

Pardubice – Mladá Boleslav 3:6   Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

K duelu 48. kola hokejové extraligy přijel Brandon Maxwell jako brankář Mladé Boleslavi. A odjížděl jako vítěz. Připsal si 36 zásahů a jednu gólovou asistenci navrch. Mladá Boleslav vyhrála v Pardubicích 6:3.

Dynamo přitom znovu nezačalo špatně. Hned ve 3. minutě si Tomáš Rolinek vyměnil puk s Petrem Sýkorou a otevřel skóre.

„Hráčům jsem zdůrazňoval, že musíme vyhrát. Kvůli sobě, fanouškům a celému klubu. Dali jsme první gól, ale potom jsme znovu po fatální chybě v rozehrávce a velké hrubce gólmana nechali soupeře srovnat," poznamenal pardubický trenér Miloš Holaň.
Další direkt následoval v prostředním dějství. Stejně jako v pátek Dynamo inkasovalo dva góly během jedné minuty.

„Nevím, jestli to souvisí s psychikou hráčů nebo jejich výkonnostní úrovní. Třeba za tu dobu, co jsem tady, jsme odehráli devět zápasů a zhruba polovina útočníků má bilanci 0+0. To je taky určitý obrázek jejich hry. Měli by se zamyslet, co mužstvu dávají," uvedl Holaň po utkání.

Středočeši po klíčovém úderu nepolevili a prostřední část vyhráli 4:0. I díky dvougólovému příspěvku Lukáše Pabišky.

„Za druhou třetinu si mužstvo nezaslouží žádný kredit, výkon neměl nic společného s extraligou. Jsou to individuální chyby, stále se v tom plácáme. Po druhé třetině jsem hodně zvýšil hlas v kabině, přeházel jsem všechny lajny a efekt to najednou mělo," řekl kouč Dynama.

Pardubičtí v poslední pětiminutovce dvakrát skórovali zásluhou Bárty a znovu Rolinka. Celkem v utkání soupeře přestříleli (39:26), ale na body to nestačilo. Při hře Pardubic bez brankáře ještě hosté přidali šestý gól.

Kapitán Tomáš Rolinek se několikrát dostal do kontaktu s gólmanem Brandonem Maxwellem, do vzniklé strkanice se následně zapojilo více hráčů.

„Kdo mě zná, tak ví, že se na brankovišti pohybuji. Je jedno, jestli tam byl Maxwell nebo někdo jiný. Sice to na brankovišti bolí, ale góly tam padají. Potřebujeme se tam takhle cpát," vysvětloval Rolinek. „Vstup do utkání byl z naší strany super, ale co se pak stalo ve druhé třetině, to nechápu," doplnil k zápasu.

Pardubice – Mladá Boleslav 3:6
Fakta – branky: 3. Rolinek (P. Sýkora), 56. Bárta, 57. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) – 10. Klepiš, 25. Kučný, 26. Pabiška (Pospíšil, Maxwell), 31. Pabiška (Vampola), 35. Pacovský (Musil, Lenc), 60. Urban. Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6114. Třetiny: 1:1, 0:4, 2:1.
HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (41. M. Růžička) – Chaloupka, Trončinský, Schaus, Ovčačík, Havlík, Zajíc, Nedbal – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Bárta – Starý, T. Kaut, M. Kaut – Kusý. Trenéři: Holaň a Marek.
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Stříteský, Kučný, Kurka, Hanzlík, Hrdinka, Holub, Štich – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Pacovský, Urban, Látal – Pabiška, Vampola, T. Pospíšil. Trenéři: F. Výborný, Žabka a Vidner.

Autor: Tomáš Rais

19.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
Z utkání hokejové extraligy Pardubice – Zlín (4:3 po prodloužení).
14

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.
5

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

V Pardubické nemocnici chtěla volit asi třicítka pacientů

Pardubice - Lidé, kteří jsou v den voleb hospitalizovaní v Pardubické nemocnici, o svou šanci nepřišli. Mohli totiž volit do přenosné urny. Zájem o volby projevilo zhruba třicet pacientů z jedenácti oddělení. Zástupci volební komise z okrsku Pardubičky přišli s přenosnou urnou dnes (pátek), ale mezi lůžka se vypraví i zítra, aby umožnili zájemcům vhodit do urny obálku s hlasem.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se otevřely. V Pardubicích došlo k incidentu kvůli agitaci

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Basketbal: Na Dašickou přiletí nové Sovy

Pardubice – Vyrovnaná bilance. To není pro pardubické basketbalisty běžná záležitost. Jenže v letošním ročníku Kooperativa NBL prohráli poprvé už ve druhém kole. V sobotu nastupí ke svému třetímu zápasu.