Kdo neviděl, neuvěří. Obavy, euforie, zklamání, naděje, zoufalost, slzy, euforie a šílenství! Tak nějak vypadal koncept fanoušků před, při a po rozhodujícím sedmém utkání hokejového čtvrtfinále mezi Pardubicemi a Vítkovicemi.

Obavy tisíců příznivců z nevyzpytatelného sedmého utkání, navíc proti Málkovi, umocnil před utkáním fakt, že jedna z největších hvězd Hynkova výběru Petr Koukal zůstal v civilu na lavičce. „Tak to by mohl být problém,“ neskrývali fanoušci své zděšení. A taky byl! Už po necelých dvou minutách svítil na „kostce“ nad ledem stav 0:1. Rozdílové skóre ve prospěch hostů pak strašilo pardubické diváky ještě čtyřikrát.

Jedenatřicet vteřin před koncem  však deset tisíc stojících diváků dotlačilo společně s Martinem Bartekem puk za Málkova záda. Góóól!, zahřměla ČEZ Arena jednohlasně a ponořila se do červenobílé euforie. Vyrovnávací branka posunula utkání snů do prodloužení a Pardubice se chystaly na dlouhý večer. Že provokatéři mají kromě svých herních povinností i hokejový um, dokázal ale hned na začátku prodloužení Daniel Rákos. Právě „Bambus“, coby hráč pardubické „checkingline“, bombou àla Petr Sýkora nasměroval domácí do semifinále.

A vypuklo šílenství!