V pátém finále se znovu protrhla branková stavidla. Defenzivní bitvy na moravském poli byly šmahem zapomenuty.
Pátý zápas pro sebe urvaly Pardubice v poměru 6:4. Stačí jim už jediná výhra a můžou se mazlit s pohárem. K titulu schází poslední krok.
Ve čtvrtek je ale v Brně čeká pořádná šichta. Kometa totiž ukázala, že se nevzdává, ani když visí nad propastí a drží se jenom za jediný prst. 

Třiadvacet minut to vypadalo, že Kometa vletěla do drtičky a ze čtyřbrankového úderu se jen tak nesebere. Jenže hrozivé manko stáhla na 4:3. Pardubice v úvodu jasně dominovaly, jejich operace v útočné třetině byly smrtící a dokonce se jim podařilo vyštípat z brněnské branky Trvaje.

„Věděli jsme, že není v optimální pohodě, snažili jsme se střílet, odkud to jenom šlo,“ vykládal domácí útočník Jan Semorád.
Gólovou přehlídku odpálil bekhend Cetkovského, Nahodil pak vymetl pavučinu a Somík doklepl do prázdné branky.
Po Píšově pumelici zkraje druhé dvacetiminutovky se poroučel Trvaj na střídačku. Brno bylo na dně.

„Nahráli jsme jim na tři góly, přijdeme z kabin a přihrajeme na další,“ divil se útočník hostů Jakub Svoboda.
Byl to ale on, kdo zvedl modrobílý prapor. Patnáct sekund po trefě Píši našlápl, dostal přihrávku od Divíška a ve velké rychlosti dokázal propálit Růžičku mezi nohy – 4:1.

Než podruhé zahoukala siréna, hostům se dokonce povedlo snížit na 4:3. Pardubice si musely vybrat oddechový čas. Najednou se klepaly o výsledek. Zázračný obrat se však nekonal. Fina Hoviho propálil ve 47. minutě pardubický silák Jiří Cetkovský a do domácího tábora se zase vrátil klid. Obr v červeném hrál velký zápas. Dal dva góly a soupeře kácel jako kuželky. Při power play se pak sice ještě podařilo snížit Dlouhému, ale „pojišťováci“ vítězství udrželi. Do prázdné se pak ještě trefil Bartek. Pardubice znovu potvrdily svoji výjimečnou historickou bilanci. Pokud se série play off hrála na čtyři vítězné zápasy a platil stav 2:2, pokaždé zvítězily. Proti Kometě si udělaly už osmou čárku.

Pardubice  –  Brno 6:4 (3:0, 1:3, 2:1)

Fakta – branky a nahrávky:  6. Cetkovský (Semorád), 18. Nahodil, 19. Somík (Bartek, Píša), 23. Píša, 47. Cetkovský, 59. Bartek (Zohorna) –  23. Jakub Svoboda (Divíšek, Bičánek), 36. Balej (H. Zohorna), 36. Vašíček (Divíšek, Erat), 59. Dlouhý (Balej).
Rozhodčí: Polák, Šindler – Bláha, Gebauer.
Vyloučení: 5:7, navíc Čermák (Brno) 10 min. OT. Bez využití.
Diváci: 10 050 (vyprodáno).
Stav série: 3:2.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:  Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, T. Zohorna, Somík – Semorád, Cetkovský, Rákos – Nahodil, Kousal, Buchtele. Trenér: Hynek.

HC Kometa Brno:   Trvaj (23. Hovi) – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, Hruška, Malec, Švrček – Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý – Balej, H. Zohorna, Koreis – Erat, Divíšek, Jak. Svoboda – Polodna, Němec, Káňa. Trenér: Venera.