"Slibujeme si od něj, že bude tím ofenzivním obráncem, který nám pomůže ve speciálních formacích, jako jsou přesilovky. Ukázal v závěru minulé sezony, jak platným hráčem je, v baráži byl nejproduktivnější. Z tohoto pohledu vítám jeho rozhodnutí pokračovat Dynamu," řekl generální manažer Dušan Salfický.

"Je hokejistou v nejlepších letech, kreativním hráčem s výborným bruslením a rozehrávkou. Umí řídit přesilovky, dokáže podpořit útok," uvedl k jeho přednostem sportovní manažer Pardubic Pavel Marek.

Osmadvacetiletý obránce přemýšlel i o zahraničním angažmá. "Zvažovali jsme všechna pro a proti. Vše jsme hodně komunikovali s ním i jeho agentem. Chce se ještě prosadit v extralize a pak si říci o kvalitní angažmá v cizině. Vítáme tento přístup, nikam se necpe ven a chce se ukázat u nás. Bude na očích i trenérům národního týmu," doplnil Salfický.

"Zachránili jsme extraligu a nic jiného u nás jsem neřešil, vše jsem směřoval k dohodě s Dynamem. Doufám, že nová sezona bude lepší, že ji chytneme za správný konec a budeme bojovat o play off. Líbí se mi, že zde všechno funguje, vše má řád, město je pěkné. Jsem zde spokojený po všech stránkách," poznamenal Trončinský k podpisu smlouvy.