Na konci listopadu se s ním přitom pardubický klub rozloučil. „S Markem jsme ukončili spolupráci, v tuto chvíli řeší nabídky z jiných klubů,“ uvedl před třemi týdny Dušan Salfický, předseda představenstva a generální manažer Pardubic.

Karta se ovšem obrátila, námluvy s klubem KHL nedopadly. Od tohoto týdne už Trončinský opět trénuje společně s A týmem.

„Marek řešil nabídky ze zahraničí, během té doby trénoval s naším juniorským týmem. V průběhu posledních dní jsme se po dohodě s novými trenéry a podpisem dodatku smlouvy rozhodli pro jeho návrat do sestavy. Věříme, že Marek naváže hlavně na své loňské výkony a bude naší oporou,“ řekl šéf pardubického klubu Salfický, když potvrdil obnovenou spolupráci.

Souhlas všech stran

Rodák z Ústí nad Labem působí na východě Čech od ledna 2017, stal se jednou z opor pardubického týmu. Trenér Ladislav Lubina je přesvědčen, že Dynamu pomůže i nyní.

Obránce se trenérům jednoznačně hodí. Pardubičtí postrádají Petra Čáslavu, který se stal nedávno asistentem trenéra. Na marodce je Vojtěch Budík, tým opustil ruský bek Daniil Miromanov.

„Ještě před mým příchodem byl Marek uvolněn z kádru. V průběhu reprezentační přestávky jsme řešili příchod českého beka jeho herních kvalit, což se nepodařilo zrealizovat. Po domluvě v realizačním týmu a po konzultaci s kapitánem mužstva jsme zpět zapracovali Marka do naší sestavy,“ uvedl trenér Lubina.

O hokejových kvalitách Trončinského pardubický kouč nepochybuje. „Domluvili jsme se na pravidlech jeho působení v týmu, s čímž souhlasil. Marek je útočný a tvořivý bek, výborný na přesilovku. Jsem přesvědčený o tom, že pokud bude všechno klapat, tak nám určitě pomůže v obranné i útočné činnosti,“ poznamenal trenér Dynama.