Nedáš – dostaneš, říká se. V duelu Pardubic s Chomutovem se hrálo spíše podle jiného pravidla. Dáš gól – a dostaneš. Když totiž Pardubice poslal P. Sýkora do vedení, stačilo jen 58 vteřin, aby Poletín vyrovnal. Tedy spíše pardubický útočník J. Sýkora, který se rukou dotkl jako poslední. Další rychlé odpovědi byly potom k vidění ve druhé třetině.

Tu první nakonec vyhrál Chomutov, když v 17. minutě zakončoval zblízka volný Huml. Po přestávce se pak rozjela velká přestřelka.

Nejprve využil zbytek přesilovky Rolinek, ale Pirátům vrátil vedení Skokan dorážkou po zákroku Hübla. Stačilo jen 27 vteřin, aby Bárta z úhlu opět vyrovnal.

Ve 29. minutě padly další dva slepené góly. Nápřah a přesná trefa k tyči v podání P. Sýkory – 4:3. Jenže uběhla necelá půlminuta a bylo znovu srovnáno. S pomocí odrazu skóroval Huml.

Reakce Pardubic? Střídání brankářů. Do akce šel Růžička, který ovšem rychle inkasoval po dělovce Vachala. Ve 37. minutě se ještě navíc trefil volný Kämpf.

Momenty třetí třetiny? Chomutovský bek Flemming tvrdě atakoval Čáslavu, který s krvavým zraněním dohrál. Dvojnásobnou přesilovku Dynamo nevyužilo, naopak Chomutovští pak ve stejné výhodě vstřelili sedmý gól.

Pardubice – Chomutov 4:7
Fakta – branky: 9. P. Sýkora (Rolinek, Ščotka), 21. Rolinek (Trončinský, Špirko), 25. Bárta (Trončinský), 29. P. Sýkora (Trončinský) – 10. Poletín, 17. Huml (Vondrka), 25. Skokan (V. Růžička, Valach), 29. Huml, 33. Valach (Vondrka, Flemming), 37. Kämpf (Poletín), 53. Mrázek (Huml, Rutta).
Rozhodčí: Pešina, Pražák – Polonyi, Flegl.
Vyloučení: 5:7, navíc Tomášek 10 minut – Flemming 5 minut a do konce utkání.