„S celky, které jsou na chvostu tabulky a přijedou bránit, máme problémy,“ zklamaně přiznal obránce „pojišťováků“ JAN KOLÁŘ. Prohra 2:3 ho pořádně bolela.

Energie vyloupila Pardubice v této sezoně už podruhé. Stejně si vedla i Mladá Boleslav.

Proti outsiderům vám to doma moc nejde. Tušíte, kde by mohl být zakopaný pes?
Nevím, jestli to neumíme, nebo se nedovedeme zkoncentrovat. Kazíme všechno, co přijde. Nejdou nám nahrávky, nebruslíme. Proti Karlovým Varům to bylo hodně vidět.

Přitom s Libercem jste v pátek svedli náramnou hokejovou bitvu. V čem byl největší rozdíl?
Je to úplně odlišný styl hokeje. Karlovy Vary přijedou v pěti bránit, my chceme tvořit a místo toho, abychom jednoduše nahazovali puky, nahráváme si jen ve středním pásmu. Soupeř nám to pak sbírá a jezdí do protiútoků. Nevím, co víc k tomu říct.

Říkáte, že Vary přijely v pěti bránit, přitom třeba v první třetině vás přestřílely vysoko 14:4 a vedly 2:0…
To je právě ono. Chtěli jsme hrát dopředu. Jenže místo toho, abychom šli přímo do branky, nekoukali se doleva doprava, tak jsme si nahrávali a oni na nás čekali ve středním pásmu.

Ztrátu se ale podařilo ve druhé třetině smazat. Věřil jste, že vás takový moment konečně nastartuje?
Stoprocentně. Chtěli jsme se po té první třetině zvednout, víc střílet a tlačit se do koncovky. Dali jsme dva góly, jenže pak jsme se vrátili k tomu, co se dělo na začátku. Dopadlo to, jak to dopadlo. Dnes nám to prostě nešlo, od prvního do posledního hráče jsme předvedli hrozný výkon. Není se na co vymlouvat.

Byl to váš nejhorší výkon v sezoně?
Ano, byl.

Při vítězné trefě zvolily Karlovy Vary takovou uspávací taktiku. Měly výhodu, dlouho držely puk a pak kously. Ukolébaly vás?
Rozhodčí signalizoval vyloučení, Vary hrály v šesti. Chtěly zezadu rozjet útok a podařilo se jim to. Kořen našlápnul přes celé hřiště a v rychlosti vystřelil přes beka na branku. Byl to šťastný gól, ale takové také padají.

Karlovy Vary i Mladá Boleslav mají do play off pořád docela daleko. Hádám, že by vám tam vůbec nechyběly…