Až o měsíc později. Z prvního kola proti Plzni stihl pardubický útočník Ondřej Roman jen zlomek utkání, po nešťastné srážce se spoluhráčem ho čekala delší pauza. „Těšil jsem se hodně na start sezony, který jsem si bohužel o měsíc posunul. Asi náhoda, tak to občas bývá. O to víc jsem teď natěšený, abych hrál,“ řekl Roman, jenž se vrátil do pardubické sestavy v posledním utkání s Olomoucí.

Přesně po měsíci opět na extraligovém ledě. A s netradiční mřížkou, která ho má chránit po zranění v obličeji. „Mřížku budu mít ještě pár měsíců, hrozí tam nějaké nárazy. Dva a půl týdne jsem měl klid kvůli srůstu kosti. Pak jsem se připravoval fyzicky i na ledě,“ dodal Roman.

Dvaatřicetiletý útočník si musí na nezvyklý výhled na hru rychle zvyknout. „Špatně se přes to občas kouká, ale doufám, že to bude jen lepší. Pokud to bude nutné, tak klidně s mřížkou odehraji celou sezonu,“ uvedl. Zápas s Olomouci, ve kterém se vracel, se Dynamu nevydařil. Po čtyřech výhrách za sebou Pardubičtí neskórovali a Hanákům podlehli v prodloužení. „Koncovka nebyla taková, jakou bychom si představovali,“ dobře věděl trenér Richard Král.

„Místy jsme to překombinovali, Olomouc má dobrou obranu a je hodně těžké se přes ně dostat,“ doplnil Ondřej Roman.

Kladno, Zlín, Olomouc a dnes Vítkovice. Domácí sérii dnes Dynamo završí proti celku z Ostravy. „Proti Vítkovicím to samozřejmě bude speciální zápas, hrál jsem tam většinu kariéry, ale extra to neřeším,“ řekl Roman.

Vítkovice kvůli vytíženosti své haly zatím odehrály jen osm zápasů. Z toho sedm venku, naposledy vyhrály v Českých Budějovicích 2:1 v prodloužení.

„Po vstřeleném gólu bylo najednou mužstvo úplně jinde. Chtěl bych, aby si hráči začali věřit a konečně se roztrhl pytel s góly. Produktivita je pořád malá a nedá se vyhrávat na 2:1 či 1:0,“ uvedl trenér Vítkovic Miloš Holaň, jenž stál v letech 2017 – 2018 na pardubické střídačce.

Extraligová dohrávka pátého kola Pardubice – Vítkovice začíná dnes od 18 hodin.