Hostům se sice vrátil do sestavy útočník David Tomášek, ale naopak chyběl francouzský forvard Sacha Treille. Proto byl z prvoligového Prostějova povolán Jan Starý. A poprvé za Dynamo nastoupil obránce Josef Hrabal.

Jenže když se dostal na led, Dynamo již prohrávalo. Pouze 58 vteřin z první třetiny uběhlo, když Roman přihrál Davidu Květoňovi, kteý přesnou střelou otevřel skóre. Nástup Vítkovic pak mohli ještě podpořit Zdráhal či Olesz, ale brankář Kacetl zasáhl. Hosté měli k dispozici dvě přesilovky, jenže ani jednu nevyužili.

Těsný náskok si domácí tým držel i během druhé třetiny. V polovině utkání vyrazil do protiútoku Perret, ale ani Poulíček se po něm neprosadil. Na druhé straně domácí Jáchym neprotlačil puk přes Kacetla. Ani Vítkovičtí své dvě početní výhody neproměnili v gól.

Ve třetím dějství je držel Patrik Bartošák který zlikvidoval dělovky P. Sýkory či Čáslavy v přesilovce. Celkem pochytal domácí brankář 32 střel. Výhru Vítkovic stvrdil v závěru Lukáš Kucsera, který zvýšil na 2:0.

Vítkovice – Pardubice 2:0
Fakta – branky: 1. D. Květoň (O. Roman, Szturc), 59. Kucsera (Bartovič). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 33:32. Diváci: 6342. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Sloboda, Urbanec, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok, Puzič – Bartovič, Lev, Olesz – Szturc, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Hudeček. Trenéři: J. Petr a Trnka.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Beran – J. Sýkora, Poulíček, Starý – Bojko, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Další známé výsledky:
Hradec Králové - Třinec 2:3 po prodloužení, Liberec - Mladá Boleslav 3:2, Jihlava - Zlín 1:2, Litvínov - Olomouc 2:3 po nájezdech, Plzeň - Sparta 3:1, Brno - Chomutov 2:3.