V prvních minutách to vypadalo, že z Pardubické střídačky poletí na led ručník. Tak katastrofální měli „pojišťováci" vstup. Ale oklepali se a Chomutovu oplatili domácí porážku, zvítězili 5:2. Rozhodující gól měl na svědomí podruhé za sebou Martin Bartek.

Úvodní chomutovskou smršť odskákal brankář Martin Růžička. V letošním ročníku extraligy nastoupil posedmé od začátku a potřetí se z branky pakoval předčasně.
Nejdřív ho procedil Hruška, v 6. minutě si za zmatenou obranu najel volný Hromas, zvýšil na 2:0 a do branky mašíroval Salfický.
Nezklamal, znovu předvedl svůj vysoký standard, chomutovské střelecké představení skončilo.

A začalo pardubické. Ještě do konce první části bylo srovnáno. Po geniálním pasu Krejčího přes bránící hráče  snížil Hemský a na 2:2 upravil důsledný Zohorna.
Brankář Pirátů Řehoř  pak dlouze promlouval do duše obránci Mrázkovi, že neexistuje, aby bek na brankovišti odtlačil vlastního gólmana a ještě si nechal vyfouknout puk, který má pod nohama.
Pomohlo to jenom na chvíli, hosté  si další góly schovali až do poslední části zápasu.

Střela Martina Barteka se nejprve docela dlouho zkoumala u videa, až nakonec rozhodčí rozpažili.
Pardubický střelec se naštval a po deseti sekundách od zahájení hry za Řehoře puk přeci jen dostal – 2:3. Chvíli na to vytáhl svoji výsostní disciplínu Pavel Brendl. Mezi kruhy se opřel do nahrávky Zohorny a puk skončil v síti.

Piráty jakoby zasáhla morová rána, totálně odpadli. Východočeši si závěr vychutnali, jejich třetí výhru v řadě podtrhl pátý zásah Radovana Somíka.

Chomutov  –  Pardubice 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)
Fakta – branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák), 6. Hromas (Kraft, Bartejs) – 13. Hemský (Krejčí), 15. T. Zohorna, 47. Bartek, 50. Brendl (T. Zohorna), 55. Somík (Vašíček).
Rozhodčí: Turčan, Wagner – Kajínek, Podrazil.
Vyloučení: 4:3. Bez využití.
Diváci: 4315.
HC Piráti Chomutov: Řehoř – Jurčina, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Lučka – Michael Frolík, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Zálešák, Hrabák – Lušňák, Sikora, Hromas – Jíra, Gajovský, Důras.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:  Růžička (6. Salfický) – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, V. Kočí – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, T. Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Šagát, Semorád, T. Nosek.