Odveta za neděli. Po ostudném duelu s Chomutovem (4:7) se po dvou dnech potkali hokejisté Pardubic s Piráty znovu. Na severu Čech zahájili druhou polovinu play out a vrátili soupeři prohru. K výhře Dynama přispěl i dvougólový útočník Ondřej Machala.

Napravit dojem a zvítězit. S tímto cílem vstoupili Pardubičtí do utkání s mírně pozměněnou sestavou, ve které nechyběl ani Rostislav Marosz, jenž nedohrál předchozí zápas.

A zahájili opravdu aktivně, po střelách Hovorky a Horkého nejprve dvakrát zazněla konstrukce chomutovské branky. Pardubičtí se prosadili až během třetí přesilové hry, kterou ve 13. minutě využil Machala. Za dalších 34 vteřin už to bylo o dva góly, když Kloz našel od zadního mantinelu před brankou Jordanna Perreta.

Dvougólové vedení Dynama vydrželo až do 33. minuty, kdy po nahození trefil skákající puk Adam Raška. V oslabení pak ujel Kovář, ale gólman Kacetl zasáhl.

Při chomutovské přesilovce pak udeřilo Dynamo. Po střele Mandáta našel puk na brankovišti Machala a překonal Peterse podruhé.

Střelecký účet zápasu uzavřel Jan Kloz, když v 59. minutě využil pardubickou přesilovku. Chomutov má po prohře jistou účast v baráži, s Dynamem ho ještě čekají další důležité zápasy.

Chomutov - Pardubice 1:4

Fakta - branky a nahrávky: 33. Raška (Chrpa, Jank) – 13. Machala (Horký, Eklund), 14. Perret (Kloz, Budík), 37. Machala (Mandát), 59. Kloz (Schaus). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Brejcha, Malý. Vyloučení: 9:8, navíc Štich 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1422. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1.
HC Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Štich, Dietz – Duda, V. Růžička, Koblasa – Klhůfek, Huml, Sklenář – J. Stránský, Vantuch, Tomica – J. Havel, Raška, A. Dlouhý – Chrpa.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Cardwell, Zdráhal, Budík, Nedbal – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.