„Dozorčí rada, jejíž předsedou je nyní pan primátor, kontroluje činnost představenstva a celé akciové společnosti. Měla by přijímat opatření i po sportovní stránce. Hráčské smlouvy by měly být nastaveny tak, že když hráči nepodávají výkony, které se od nich očekávají, jsou postiženi na platu,“ uvedl Petr Klimpl (ODS).

„Situace je komplikovaná. Předseda dozorčí rady nemůže řídit klub, můžeme pouze kontrolovat. Výsledky za říjen byly zkontrolovány a odpovídají slušnému řízení společnosti,“ kontroval primátor Martin Charvát (ANO).

Taková deklarace však opozici neuspokojila. „Dohodli jsme se, že klub stabilizujeme, ale to se neděje. Divím se, pane primátore, že si myjete ruce, že jako předseda dozorčí rady to nemáte v gesci. Ale my jsme hlavně majitelé. Jenže neděláme to, co bychom dělali, kdyby klub neřídili někteří z nás,“ konstatoval František Brendl (Pardubáci).

Jasnou odpověď opozici nedal ani generální manažer klubu a zastupitel za ANO Dušan Salfický. „Na analýze řešení pracujeme. Došlo k hráčským změnám, se současnými trenéry pracujeme na obměně a doplnění kádru,“ řekl Salfický.