„Vím, že to pro nás bylo šílené. Nevím, co se tam stalo, na Plzeň jsme moc neuměli,“ vrací se do minulosti tehdejší pardubický útočník Jaroslav Kudrna, který už v Deníku vzpomínal na finálovou sérii s pražskou Slavií o rok dříve.

I v roce 2004 pardubičtí hokejisté ovládli základní část, když získali 108 bodů. A ve čtvrtfinále je čekala Plzeň, za kterou už chytal Roman Málek. Šest zápasů si domácí tým vždy držel výhodu domácího prostředí, až v sedmém utkání bylo pravidlo porušeno. Západočeši v Pardubicích vyhráli a postoupili do semifinále.

„V základní části jsme vyhrávali, velkou krizí jsme si neprošli. Kolikrát potom hrál roli soupeř, který vám tolik nesedí. Hrajete útočně a přijde proti vám těžká obranná hra. Pak stačí málo a tým se rozloží. Něco nám to nabouralo,“ vrací se zpět Kudrna.

Právě on vstřelil jediný gól Pardubic v sedmém utkání, když ve 28. minutě reagoval na bleskový nástup Plzně. Jenže hosté znovu odskočili a vyhráli 5:1.

Pro tým, za který tehdy nastupovali Michal Sýkora, Jiří Dopita, Petr Průcha a další hokejisté, to byla po vydařené základní části těžká rána. A pro samotného Kudrnu šlo o loučení s pardubickým dresem, ve kterém strávil devět sezon.

„Pak se naše cesty rozešly, ale tak to mělo být. Samozřejmě mě mrzí, že jsem titul v Pardubicích nezískal, ale potom jsem měl kariéru ještě dlouhou a bohatou, a tak si stěžovat nemůžu,“ řekl.

Pardubice k titulu dokráčely o rok později, ale již bez Kudrny. Bývalý útočník se velkého triumfu dočkal až v roce 2007 v Rusku. Vyhrál ligu s Magnitogorskem.

„Určitě by mě mrzelo, kdybych ten pohár nikdy nezvedl. Ten pocit je krásný, euforie a radost všech lidí kolem. To je něco nepopsatelného. Byl jsem vděčný, že jsem za Magnitku mohl hrát. Už jsem tam byl taky na akci, když se připomínalo výročí od titulu. Mám tam spoustu známých, se kterými si píšu a volám. Pořád na nás vzpomínají,“ uzavřel Kudrna.