Do zápasu nasadili trenéři brankáře Petera Hamerlíka, který přišel na hostování (do poloviny ledna) z Třince. A následovaly další změny v sestavě, do které se mimo jiné nevešli francouzští útočníci Treille a Perret. Naopak po delší době nastoupil ruský bek Miromanov.

Jenže Dynamo již v první třetině dvakrát inkasovalo. Čtyřminutové vyloučení Skokana potrestal David Ostřížek, v závěru se pak nadvakrát prosadil Nahodil.

„Prohráli jsme první třetinu 0:2, i když některé góly byly se štěstím, ale jinak je to pořád stejné, protože nedáváme branky,“ hodnotil zápas hlavní trenér Břetislav Kopřiva.

Pardubičtí neskórovali ani po velkém závaru v polovině utkání, pak nevyužili přesilovku. V početní výhodě se naopak prosadil olomoucký Aleš Jergl, až potom překonal Lukáše Miloš Bubela.

To byl jediný pardubický zásah, útočník Procházka mířil jen do brankáře. Když domácí odvolali v závěru brankáře, tak bleskově o puk přišli, do prázdné branky se trefil Zbyněk Irgl.

„Olomouc si výsledek kontrolovala, celkově hrála velmi organizovaně. Její výsledky nejsou náhodné, těžko jsme se přes její obranu dostávali,“ dodal Kopřiva.

"Dobře jsme začali v první třetině a dostali se do vedení 2:0. Pak nás Pardubice zatlačily, když měly šance, které jsme ustáli. V posledním dějství už jsme kontrolovali hru a Pardubice do tolika šancí nepustili. Jsme rádi za tři body, pro nás je to výborný výsledek," uvedl Jan Tomajko, olomoucký trenér.

Pardubice - Olomouc 1:4

Fakta - branky a nahrávky: 38. Bubela (Poulíček, Mandát) – 12. Ostřížek (J. Knotek), 19. Nahodil (Jergl, Holec), 38. Jergl (Dujsík, Ostřížek), 59. Irgl. Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 6743. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Hamerlík – Holland, Děrvuk, Miromanov, Wishart, Štindl, Mikuš, Budík – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Vondráček, Dušek, Procházka – Mandát, Welsch, Poulíček. Trenér: Kopřiva.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík – Burian, Strapáč, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, Kotala – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz. Trenér: Moták.