Osmá prohra za sebou = definitivní razítko na baráž

Plzeň, Pardubice – V Dynamu už s tím nějakou dobu počítali, teď už je to definitivní.

28.2.2017

HC Škoda Plzeň x HC Dynamo PardubiceFoto: VLP / VAIZ Zdeněk

Pardubické hokejisty čeká baráž, v níž budou hájit místo v nejvyšší soutěži. V předposledním kole hokejové extraligy prohráli Východočeši v Plzni, která si výrazně pomohla v boji o předkolo play off. Dva góly Dynamu vstřelil nejlepší střelec soutěže Dominik Kubalík.

Do pardubické sestavy se vrátil útočník David Tomášek, v brance utkání zahájil opět Milan Klouček. Spoluhráči ovšem osmnáctiletému brankáři jeho roli rozhodně neusnadnili. Hned v první minutě hráli Plzeňští přesilovku, kterou využil Kubalík.

Když v 11. minutě skončila další početní výhoda, zakončil velký tlak Plzně T. Svoboda. A za další tři minuty zavěsil do odkryté branky Stach. Čas 13:15 a střídání pardubických brankářů. Do akce šel Jaroslav Hübl.

Hosté se prosadili až v závěru úvodního dějství, kdy Tomášek dorazil puk po střele Trončinského. Další gól mohl přidat v půlce zápasu J. Sýkora, jehož střela propadla Machovskému, ale Moravčík puk stačil odpálit.

Na druhé straně si vzápětí najel Lev od mantinelu a poradil si s ležícím Hüblem. Dvojnásobnou přesilovku Plzně pak ještě využil znovu Kubalík. Západočeši vedli po druhé třetině o čtyři góly.

V posledním dějství se hráči Dynama znovu bránili v oslabení (celkem 10 dvouminutových trestů). V 55. minutě pak ještě obránce Schaus korigoval na 5:2.

Pardubičtí podtrhli děsivou bilanci v závěru základní části. V Plzni prohráli již osmý zápas v řadě.

Plzeň – Pardubice 5:2
Fakta – branky: 1. D. Kubalík (Lev, Stach), 11. T. Svoboda (Kracík, Martin Procházka), 14. Stach (Indrák), 32. Lev (Pulpán), 39. D. Kubalík (Kratěna, P. Kadlec) – 20. Tomášek (Trončinský, Špirko), 55. Schaus (Trončinský, Špirko).
Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Flegl, Polonyi.
Vyloučení: 4:10.
Využití: 2:0.
Diváci: 4859.
Třetiny: 3:1, 2:0, 0:1.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, Čerešňák, Němeček – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Lev, Kratěna, Martin Procházka – Stach, Preisinger, Indrák – Hrnka, Koreis, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.
HC Dynamo Pardubice: Klouček (14. J. Hübl) – Trončinský, Chaloupka, Schaus, Ščotka, Nedbal, Havlík, Ovčačík, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Špirko – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Bárta, Poulíček, Beran – Zadina, T. Kaut, Starý. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Autor: Tomáš Rais

28.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

KOMENTÁŘ: Za úklid politických mrtvol potlesk čekat nemůžete

Oprava příjezdových komunikací opět uzavřela některé jízdní pruhy na silnici u Parama.
5

U Parama se opět pracuje na vozovce, uzavírají se jízdní pruhy

Policie hledá stopy zloděje, vykrádal školy a školky na Holicku

Holicko - Zloděj si vybral vzdělávací zařízení. Škodil v Moravanech a Dolních Ředicích.

Očista i v sociální demokracii. Zapuzuje Novohradského a Jirouta

Pardubice – "Vítězslav Novohradský byl vyzván, aby zvážil své setrvání ve straně," uvedl Jakub Rychtecký, předseda městského výboru ČSSD.

Proč nežít sen, že bychom se mohli dostat na Světový pohár

Pardubice – V létě by po něm nejraději někteří fanoušci hodili kamenem… Vysoký pivot ONDŘEJ BALVÍN (na snímku) však upřednostnil své zdraví. Kotník dal do kupy a teď může táhnout českou basketbalovou reprezentaci na Světový pohár do Číny.