Hrdina olympijského turnaje z Nagana a dvojnásobný držitel Stanley Cupu Dominik Hašek nevyjel na led vítkovické ČEZ Arény, na kterém nebyl už dvacet let. Letos měl k návštěvě třetího největšího města republiky dvě příležitosti a obě „promrhal“.

Hašek si na letošní sezonu připravil comeback v české nejvyšší soutěži. Poprvé se vítkovickému publiku mohl ukázat 15. listopadu, jenže vinou poraněného třísla musel neplánovaně týdny odpočívat.

Před včerejším zápasem mezi Vítkovicemi a Pardubicemi už ale každý skálopevně věřil, že slavného Dominátora uvidí v akci, jenže tomu tak nebylo. A na tvářích diváků bylo už při rozbruslení, na které jich přišlo více než obvykle, znát rozčarování nad tím, že se v brance střídá dvojice Landsmann – Růžička.

Paradoxní přitom je, že ještě včera ráno oficiální stránky pardubického klubu ústy hlavního trenéra Václava Sýkory avizovaly, že tým nastoupí ve stejné sestavě, jako v neděli proti Slavii. Tedy, že do branky se postaví Dominik Hašek, který si v zápase s Pražany připsal vůbec první nulu letošní sezony.

„Já ani nevím, že bychom to avizovali, nečetl jsem to. My jsme o tomhle nedávali nikomu žádnou informaci. Podle našeho interního plánu bylo už dávno dopředu jasné, že v pátek a v neděli bude chytat a Hašek a v úterý měl nastoupit Růžička, což se nakonec stalo,“ prozradil po zápase trenér Sýkora.

Dominik Hašek se den před zápasem ve Vítkovicích účastnil pohřbu hokejového agenta Jaromíra Henyše. Dokonce měl nad jeho hrobem i emotivní proslov. Možná právě proto přišel Dominátorovi Růžičkův záskok vhod.

Haškova absence ale přišla na vrub hlavně pardubickému klubu, který prohrál 1:3. Statistika posledních pěti utkání je totiž jasná, pokud se Dominátor postavil do branky, Východočeši pokaždé bodovali.