Nastoupit po reprezentační pauze k extraligovému zápasu proti Pardubicím je, zdá se, jistá sebevražda. Po obou dosavadních přestávkách mistr svého soka položil na lopatky. „Doufám, že to bude tak pokračovat i dál,“ usmíval se kouč Eatonu Josef Jandač s tím, že teď by podobná kletba mohla postihnout i dnes od 18 hodin v pardubické ČEZ Areně Kladno.

Jenže pozor, vede si podobně. Co na tom, že je předposlední a na pardubické šesté místo hledí z odstupu pětačtyřiceti bodů.
Jen co se extraliga začala po reprezentačním oddechu znovu roztáčet, se Kladno vypořádalo nejprve v listopadu s Libercem a pak v prosinci po prodloužení rozesmutnilo i Karlovy Vary. „Bylo by ideální, kdybychom vyhráli do konce soutěže už úplně všechno. Paradoxně se nám teď herně daří víc venku, tak doufám, že přivezeme nějaký bod z Pardubic a doma to potom potvrdíme,“ netajil se pro kladenský web záluskem na další skalp útočník Jiří Kuchler.

Nešťastné vystoupení národního týmu ve Švédsku pardubického kouče bolí dvojnásob. Vedle mizerného výsledku si totiž hned po prvním zápase mohl do kolonky obránci napsat „minus jedna“. Jakub Nakládal utrpěl „Jágrovo zranění“ a se zlomeným malíčkem proti Kladnu v žádném případě nenastoupí. „Otazník visí i nad startem Aleše Píši,“ prozradil Jandač.

Díru v sestavě by mohl zaplnit vedle Drtiny i chrudimský Mocek, který se s týmem v době herního volna připravoval.
Pauzu pardubický kouč rozdělil na dvě části: „Do pátku jsme se zaměřili na rovnovážné stavy jeden na jednoho, dva na dva, tři na tři. Když se hraje v sezoně obden, tak na takové věci moc prostoru není. Od neděle se už věnujeme víc herním věcem.“

Od posledního vzájemného zápasu, kdy v Kladně Eaton padl po nájezdech 3:4, doznal tým Petra Tatíčka několika změn. Kilogramy, centimetry a kopec zkušeností dostala obrana v podobě jedenačtyřicetiletého Jaroslava Nedvěda. Při trejdu se Spartou se pak Kladno vzdalo Francouze Treille, na oplátku pak do útoku získalo mohutného Smoleňáka. „Zápasy před pauzou nehrálo Kladno vůbec špatně, vedlo si solidně dobře doma i venku. Když prohrálo, často jenom o gól a s Plzní navíc po nájezdech. Spíš trpí tím, že nedává moc gólů, ale nechci hodnotit jejich hru,“ naráží Josef Jandač na největší slabinu třináctého týmu tabulky. Nikdo není ve střílení gólů horší.

Naopak co na nejbližším soupeři pardubický trenér oceňuje, je nepříjemný důraz, který se podle něho dostavil společně s koučem Tatíčkem. „Co k mužstvu nastoupil, začalo Kladno hrát víc agresivně a aktivně. Dříve bylo zaměření především na bránění a teď je to spíš obráceně. Je to nepříjemný soupeř,“ uznale pokyvoval hlavou.

Přesto při pohledu na tabulku nemůže být pochyb, od koho se čekají body. „Současné umístění nás do role favorita pasuje a velí nám získat povinné body. Jenže vážně nás nečeká snadný zápas,“ naznačuje Jandač, že termín podcenění v jeho slovníku chybí.

Zápasy po reprezentační pauze

7. listopadu
Kladno – Liberec 5:3
Branky a asistence Kladna: 10. Toman (Treille, Kalla), 17. Treille (Kalla), 39. Treille (Mrázek, Kalla), 50. Mrázek (Bílek, Bicek), 60. Kotrla (Patera, Eberle).

Pardubice – Vítkovice 4:3
Branky a asistence Pardubice: 4. Bartek (Pivko, Kaberle), 8. Bartek (Pivko, Píša), 15. Špirko (Somík, Pineault), 60. Pivko (Kočí, Zohorna).

22. prosince
Karlovy Vary – Kladno 3:4 pp
Branky a asistence Kladna: 38. Kuchler (Patera, Bílek), 47. Bicek (Patera), 51. Treille (Bílek), 62. Látal (L. Procházka)

Č. Budějovice – Pardubice 1:3
Branky a asistence Pardubic: 13. Mezei (Kousal, Kolář II), 20. Somík (Bartek), 25. Starý (Kousal).