Hvězda zápasu
LUKÁŠ KUCSERA, útočník Vítkovic, (v utkání 1 asistence): Člen čtvrtého útoku měl za sebou povedený večer. Přihrál na druhý vítkovický gól, navíc pak napálil tyč. Mladík byl vidět.

Moment zápasu
„ŠEBEK VEN": V průběhu třetí třetiny se z pardubického kotle několikrát ozval pokřik, který odvolával pardubického generálního manažera Ondřeje Šebka. Postupně tenhle pokřik nabíral na intenzitě.

Deset dní od poslední extraligové bitvy uplynulo. Léčba mizerných výsledků se ale Pardubicím těžce nedaří. Co hůř? Tentokrát to ani herně nebyl žádný velký šlágr. Spíš bída. S Vítkovicemi prohráli Východočeši doma 1:3. Tohle byla sedmá prohra z posledních osmi duelů.

Nástup přitom měly Pardubice parádní. Soka v 1. minutě zašlapat do země? Zničit? Jak je libo! Nejdřív sám na bránu uháněl Petr Sýkora, ale nedal. Pár vteřin po něm ale už úřadoval Tomáš Nosek. Před vítkovickým brankářem Danielem Dolejšem zůstal bez doprovodu a ČEZ Arena jásala. Jenže pocit blaha nevydržel dlouho. Roman Sczturc v 9. minutě srovnal a ve druhé části převezla vítkovická čtvrtá lajna tu pardubickou. Michael Vandas v pohodě zastrčil puk do poloprázdné branky – 1:2.

Mohlo být i mnohem hůř, ale Růžička pak několikrát svůj tým podržel. Bohatě tak odčinil svoji hrubku při zásahu Szturce, kdy mu puk propadl mezi rukou a tělem do branky. Szturcovi pak dokonce chytil i trestné střílení. Pardubice se do konce zápasu neprobraly.

Kouč Venera sice zkusil Petra Sýkoru postavit vedle Josefa Marhy s Lukášem Endálem, ale výsledkem byla jen Sýkorova tyč po buly. Dalšího gólu se nakonec dočkaly v 52. minutě Vítkovice, když při přesilovce udeřili „Romanovci", Rudolf Huna napálil puk do horního růžku. Halou se pak několikrát rozezněl pokřik odvolávající generálního manažera Pardubic Šebka. Ne, „pojišťováci" nejsou před pátečním derby v dobré náladě.

Pardubice  –  Vítkovice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Fakta – branky a nahrávky: 1. Nosek (Kousal) – 9. Szturc (Hlinka), 24. Vandas (Kucsera), 52. Huna (Roman, Svačina).
Rozhodčí:  Šindler, Fraňo – Frodl, Charvát.
Vyloučení: 2:5.