Před vstupem na Jižní tribunu debatovali s příznivci generální manažer Dušan Salfický, provozně-ekonomický manažer Ondřej Šebek, hlavní trenér Ladislav Lubina a kapitán týmu Tomáš Rolinek.

To, co fanoušky nejvíce zajímalo, bylo jasné. Jak zachránit extraligu? A jak bude složen tým, který půjde do rozhodující fáze sezony?

Na postu brankáře klub spoléhá na Ondřeje Kacetla a Milana Kloučka. K nim chce ještě sehnat třetího gólmana. „Hostování Petera Hamerlíka bylo domluvené do 15. ledna, neuvažovali jsme o jeho prodloužení. Přišel v situaci, kdy sportovní management požadovat posílení na tomto postu. Očekávali jsme, že by nám mohl pomoci, Nestalo se tak,“ řekl Salfický k odchodu Hamerlíka.

K pozici odchovance Kloučka, který v poslední době nedostával v A týmu prostor, se vyjádřil trenér Lubina.

„Kloudy trochu usnul na vavřínech. Měl jsem s ním pohovor a domluvili jsme se na tom, že zapracuje na fyzické kondici a bude chytat v Přerově, aby byl připraven do závěru sezony. Nyní je navíc bohužel nemocný,“ dodal.
Po výměně s Litvínovem se zformovala pardubická defenzíva. Místo Marka Trončinského si trenéři vybrali Mathiase Porselanda.

„Myslím, že tímto máme vyřešenou obranu. Jsem přesvědčený o tom, že je kvalitní. Neříkám záměrně obrannou činnost týmu, to jsou dva rozdílné pojmy,“ uvedl Lubina s tím, že ve hře je i zapojení Karla Nedbala, jenž nastupuje v Třebíči.

V útočných řadách ještě nejsou změny zdaleka u konce. V Dynamu by si přáli především příchod jednoho centra.
Kouč Lubina připomněl, že nebylo daleko k návratu Petra Koukala, ale z přestupu nakonec sešlo. Šéf Salfický zase vyloučil zapojení Aleše Hemského, který se znovu vrátil do Ameriky.

„Naším úkolem je sehnat třetího gólmana, kdyby se v závěru sezony někdo zranil. A pracuje se na tom, abychom získali jednoho centra,“ shrnul současné priority Lubina.

„Když se samozřejmě objeví ještě někdo jiný a usoudíme, že by byl lepší než některý z našich hráčů, tak je to otázka řešení,“ doplnil Salfický a vrátil se ještě k odchodu jednoho z Francouzů.

Sacha Treille nehrál z důvodu zranění třísel. „Prognóza byla od čtrnácti dnů do dvou měsíců. V horším případě, že nebude v sezoně hrát. Stáli jsme před rozhodnutím a v naší situaci nechtěli čekat, pro závěr sezony potřebujeme zdravé hráče,“ vysvětlil Salfický.

Dynamo je stále na posledním místě. „Víme, že situace je špatná. Připravujeme se na závěr sezony, abychom ho zvládli,“ zopakoval generální manažer.