Zastav mě, když to dokážeš! Parafráze slavného Spielbergova trháku sedí jako ulitá na hokejisty Pardubic. Extraliga marně nahání Hynkův tým, který si v neděli dojel pro tři body na led mistra do Třince (3:1) a zvítězil podeváté z posledních deseti duelů. Parádní bilance!

Východočeši rozhodli vyrovnanou bitvu v samém závěru. V 59. minutě převrátil výsledek Starý (16. branka v sezoně), podařené dílo dokončil při třinecké power play útočník Kolář.

„Bylo to rychlé, bojovné, vyrovnané utkání. Naše vítězství bylo nakonec vydřené. Klasicky jsme dostali první gól a potom nás v klíčových okamžicích podržel gólman Růžička,“ zhodnotil úspěšný zápas Ladislav Lubina, jeden z dvojice pardubických trenérů.

Hodnocení zakončil klasicky: „Máme radost, že kluci ukázali morálku a touhu vyhrát i za této situace.“

Pardubice totiž už dlouhé týdny a měsíce straší rozsáhlá marodka. Na severu Moravy se znovu lopotily jen tři pětky. Víc lidí momentálně na skladě není…

Bartek s Rákosem jsou vinou zlomenin dlouhodobě mimo, Elkinse trápí nevyzpytatelná třísla, Nosek byl na juniorském šampionátu v Kanadě a Sim kvůli chabé výkonnosti trénuje s juniory.

I přes různé komplikace a s minimem hráčů v sestavě Pardubice vítězí. Na třetím místě tabulky si budují solidní pozici před březnovým vstupem do play off.

To Oceláři mají jiné starosti. Obhájce titulu se souží, s Pardubicemi prohrál čtvrtý zápas v řadě a na šesté místo, které zaručuje přímou vstupenku do vyřazovacích bojů, ztrácí propastných osm bodů.

„Musíme se z toho dostat, tvrdě pracovat každý zápas. Nezbývá nám nic jiného, než se rvát o každý bod. Nějak to musíme zlomit,“ burcuje obránce Lukáš Bolf.