Rozzlobený Hynek: „Mám smíšené pocity“

Do turnaje v rakouských městech Vídni a Salcburku mohou podle reglementu zasáhnout jen hokejisté, kteří mají v klubu smlouvu minimálně do 30. dubna příštího kalendářního roku. „Mám smíšené pocity,“ nebojí se promluvit na citlivé téma pardubický trenér PAVEL HYNEK.

Kolik máte k dispozici hráčů?

Momentálně sedm obránců a jedenáct útočníků.

To není moc. Nebudete moci sestavu protočit.

Mám smíšené pocity. Tím, že se jedná o jeden z vrcholů sezony, dojde k mezinárodní konfrontaci a reprezentaci českého hokeje, tak já dnes (ve středu) ani nevím, v jakém počtu pojedeme. Jestli se manažerovi podaří sehnat nějakého hokejistu z první ligy. Když nám je nikde nepůjčí, tak do Salcburku pojedeme s tím, co máme. Čekají nás tam ve třech dnech tři těžké zápasy. Vy se mě ptáte, jestli jde o vrchol sezony. Tak já odpovídám vzhledem ke skutečnostem, že by měl být.

Hodně vám to vadí, viďte?

Mě vadí to, že jedeme na finále Evropské trofeje, na prestižní akci, kam si můžeme vzít čtyřiadvacet hráčů. Jenže my je prostě nemáme. To mi vadí. Devět zápasů hrajeme vinou marodky v kombinované sestavě, teď nás čekají tři těžké zápasy a do konce ledna dalších čtrnáct zápasů v extralize. Nemůžeme hrát donekonečna na tři lajny. To nejde. (zvedá hlas)

Váš páteční soupeř Salcburk se nedávno posílil o pět hráčů…

… (skočí do řeči) Nevím, jestli všichni mají smlouvu minimálně do 30. dubna 2012, nebo Salcburk zase dostal výjimku. Podívejte, kdo platí, rozhoduje. Sedm týmů si to vybojovalo, Salcburk jako pořádající celek postoupil z nepostupového místa.

V rakouských médiích se uvádělo, že konkrétně brankář Marty Turco podepsal se Salcburkem smlouvu pouze do pondělí. To přeci odporuje reglementu turnaje.

Jasně. Ale to je otázka pro vedení soutěže. Nevím, jak to ve skutečnosti je. Třeba zase dostal výjimku.

Už týden trénuje po dvouměsíční pauze Radovan Somík. Bude připraven?

Mělo by to tak být. Jsme domluveni, že odehraje první zápas proti Salcburku, druhý určitě hrát nebude a na nedělní se domluvíme.

Ve Zlíně poprvé nastoupil Martin Šagát z prvoligového Ústí nad Labem. Odjede s vámi?

To je jeden z otazníků. Teď to vážně nedokážu říct. Chceme využít ještě Honzu Semoráda z Havlíčkova Brodu (ve středu vpodvečer se pardubický klub s oběma hráči dohodl pozn. red.)

Program RBS

Skupina v Salcburku

pátek čtvrtfinále

Frölunda Linköpings (17.15)

Salcburk Pardubice (20.30)

Skupina ve Vídni

pátek čtvrtfinále

Jokerit Č. Budějovice (17.15)

Plzeň Lulea (20.30)

Pozn.: Vítězové čtvrtfinále postoupí do sobotního semifinále. Tyto týmy se v neděli ve Vídni utkají o medaile (finále, o 3. místo). Poražené čtvrtfinalisty čekají boje o konečné 5. 8. místo. V neděli hrají v Salcburku.

Na Salcburk vyrukuje „Legie zkázy“

„Legie zkázy“ je zase pohromadě. Produktivní komando Bartek Elkins Somík se na středečním tréninku pardubických hokejistů prohánělo v modrých dresech. Kanaďan Elkins vyléčil bolavá třísla a urostlý Somík zase natržený stehenní sval. V pátečním klíčovém utkání Red Bulls Salute proti domácímu Salcburku tak oživí spolupráci z úvodu sezony, kdy se jim mimořádně dařilo.

Sport 1 čtvrtfinále Pardubic neodvysílá

V případě, že hokejisté Pardubic postoupí do semifinále Red Bulls Salute, uvidí jejich zbývající dva zápasy i fanoušci v České republice. Vysílací práva na finálový turnaj Evropské trofeje zakoupila sportovní stanice Sport 1. Ta v pátek odvysílá dva čtvrtfinálové duely z Vídně (Jokerit Č. Budějovice, Plzeň Lulea), v sobotu oba semifinálové zápasy (v sobotu) a v neděli i finále a zápas o 3. místo.