Do domácí branky se vrátil zkušený Turek, na druhou stranu se postavil ještě zkušenější Hašek, jehož start přilákal do Budvar Arény početnou návštěvu. V domácí sestavě se poprvé objevila posila ze Slavie Micka, pouze jako třináctý útočník zůstal na střídačce čerstvý třicátník Hudec.

Úvodní třetina nabídla rušný a vyrovnaný hokej, ale prakticky bez vyložených šancí. Jihočeši olympijského vítěze z Nagana vyzkoušeli hned v první přesilovce zápasu. Veterán v brance Pardubic obstál v první zkoušce s bravurou. V početní výhodě, a dokonce dvojnásobné, si pak zahrál také Eaton. Domácí defenziva na čele s Turkem však pracovala zcela spolehlivě.

Ve 14. min. Haškovo účinkování na jihu Čech nečekaně rychle skončilo. Po nevinně vyhlížející situaci zůstal ležet ve svém brankovišti a poté zamířil do kabin pravděpodobně s poraněným tříslem. V brance ho nahradil Růžička. Až ve 20. min. nečekaně uhodilo. Kanonýr Sýkora vypálil tvrdě z voleje a Turek se nestačil přemístit.

Vstup do druhého dějství domácí doslova tragicky nezvládli. Nejprve ve 22. min. prostřelil Turka Starý a zkušený gólman zamířil na střídačku. Jeho náhradník Kovář ale inkasoval hned po třiceti vteřinách, když ho obelstil Cetkovský. Za dalších 42 vteřin neudržel Kovář střelu Pivka a ta mu doslova propadla za brankovou čáru.

Domácí celek byl na ručník. Trenér Tlačil si vzal oddechový čas a zamíchal sestavou. Jeho svěřenci zápas nezabalili. Místy si vynutili až drtivý tlak, leč Haškův náhradník Růžička měl velký den a nebyl k překonání.

Pardubickou dvojku překonali domácí až ve třetí třetině. Mickovu nahrávku zpoza branky přetavil v čestný úspěch Šimánek. To ale bylo ze strany domácích vše. Žádný závěrečný nápor už se prakticky nekonal a Pardubice si v pohodě pohlídaly tři body.

Jan Tlačil (HC Mountfield): „Chtěli jsme hrát pozorně v defenzivě, ale také útočit. První třetina byla velice vyrovnaná. V jejím závěru jsme dostali nešťastný gól, když jsme nedohráli souboj. V úvodu druhé třetiny jsme udělali sérii individuálních chyb, které soupeř potrestal a odskočil nám na čtyřbrankový rozdíl. Snažili jsme se pak naší hru zjednodušit, a dostat soupeře pod tlak, ale pořád to z naší strany bylo hodně komplikované. Brankáře Turka jsme střídali proto, že jsme chtěli týmu dát nějaký impulz. Mužstvo ale Kovářovi moc nepomohlo.“
Václav Sýkora (Pardubice): „Chystali jsme se na úvod utkání, kdy jsme chtěli přežít domácí nápor. To se nám podařilo a dokonce jsme se dostali do vedení. V úvodu druhé třetiny se nám podařilo dát tři rychlé branky. Potom jsme hráli několikrát v oslabení a výrazně nás podržel Martin Růžička v brance. Že se soupeři v těchto fázích zápasu nepodařilo snížit, to byl klíčový moment. Vítězství si velice ceníme. Ke zdravotnímu stavu Dominika Haška nemůžeme nic říct, protože nemáme žádné informace.“

HC Mountfield České Budějovice – HC Eaton Pardubice 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Šimánek (Micka, Hřebejk) – 20. P. Sýkora (Divíšek), 22. Starý (Koukal, Kolář I), 23. Cetkovský, 24. Pivko (Špirko).

Muž zápasu: P. Sýkora

Rozhodčí: Hribik, Homola – Guth, Rittich. Vyl. 9:9 (navíc dom. Mikeska 10 min.), využ. 0:1. Diváci: 5645.

Mountfield: Turek (22. J. Kovář) – Ptáček, Melichar, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Vydarený, Macháček – Gulaš, Vak, Hřebejk – Micka, Mikeska, Sailer – Melichárek, Šimánek, Veselý – L. Květoň, Mertl, Kotrla, od 41. navíc M. Hudec. Trenéři Tlačil a Kupka.

Pardubice: Hašek (14. M. Růžička) – Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Mocek – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Kolář I, Divíšek, Buchtele. Trenéři V. Sýkora a Votruba.