Repríza barážového souboje z minulé sezony dopadla vítězně pro hráče Pardubic. Ti se poprvé v rámci přípravy představili ve velké hale Tipsport areny, na přípravný duel přišlo 2263 diváků. Na první gól se čekalo přes polovinu zápasu, v té druhé se pak postupně trefili Sacha Treille, Jacob Cardwell, Petr Sýkora, David Tomášek a Ján Sýkora. 

Ještě před utkáním podepsal kanadský obránce Rhett Holland s Pardubicemi roční smlouvu. „Jedná se o velmi důrazného obránce, který se vymyká svým stylem hokeje v porovnání se zadáky, které máme. Byl u nás na zkoušku na základě doporučení, která jsme na něj získali. S try outem se popasoval velmi dobře, svými výkony nás přesvědčil,“ řekl generální manažer Dušan Salfický k příchodu třiadvacetiletého beka.

„Na českou extraligu je typologicky jiný. Tvrdí muziku, takového obránce do svých řad potřebujeme,“ dodal sportovní manažer Pavel Marek.

Pardubice – České Budějovice 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 32. Treille (Wishart, Holland), 40. Cardwell (Wishart, Vondráček), 49. P. Sýkora (Holland), 51. Tomášek (Vondráček, Treille), 56. J. Sýkora (Kaut, Dušek). 
Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Ščotka, Čáslava, Grebeňuk, Havlík – Vondráček, Tomášek, Treille – Quenneville, Hlinka, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, Kaut.