Vedení neprodloužilo smlouvy bekům Václavu Benákovi, Jakubu Čuttovi, Karolu Korímovi a Aleši Píšovi.

„Aleš spojil svou tuzemskou kariéru výhradně s Pardubicemi, podílel se na úspěších týmu v posledních dekádách. Zaslouží si velký dík za odvedené služby," vyjádřil se na jeho adresu sportovní manažer Dušan Salfický.

Největší posilou do defenzivy by měl být slovenský zadák Tomáš Bokroš. Staronovou tváří je pak odchovanec Michal Šeda, jenž působil v Košicích. Po dvou letech se zpátky v Pardubicích objeví Marek Drtina a do přípravy se zapojí i bývalý obránce Kladna Jan Látal, plus domácí mladíci Vojtěch Budík s Ondřejem Válou.

Z útočníků Pardubice nepodepsaly smlouvy s Janem Semorádem a Jiřím Cetkovským, kterému se údajně rýsuje zahraniční angažmá. 
Z hostování v pražské Slavii se naopak vrací Jan Kolář.
Potvrzenými novými tvářemi pro útok jsou zatím pouze dva obrovití Slováci – Matej Sikela a Eduard Šimun, ale oba jsou v Pardubicích zatím jen na testech.

V realizačním týmu skončil Bohuslav Šťastný a vedoucího mužstva bude nové trenérské dvojici Miloš Říha + Václav Baďouček dělat bývalý obránce Petr Mudroch. Další bývalý zadák Petr Mocek se stane kondičním trenérem.