Oba celky zatím odehrály pět zápasů a připsaly si tři výhry. K bodům pro Motor výrazně přispěli právě hráči, které Jihočeši získali před sezonou. Do klubu se vrátil Milan Gulaš, jenž už vstřelil v novém ročníku pět gólů.

„Milan je výborný hráč, což dokazuje dlouhou dobu. Pravidelně vyhrával kanadské bodování. Dáme si na něj pozor, na druhou stranu to v Budějovicích není jen o něm. Řekl bych, že tým poskládali dobře, mají obrovské zkušenosti,“ říká před dnešním zápasem pardubický obránce Jakub Nakládal.

Kanadskému bodování pro změnu vévodí Lukáš Pech s bilancí 1+8. A hattrickem se v minulém utkání proti Plzni blýskl Michal Vondrka. Zkušený útočník pomohl Pardubicím v sezoně 2019/2020, kdy se Dynamo zachraňovalo. Předchozí ročník ovšem Vondrka ze zdravotních důvodů celý vynechal.

Marek Hecl už střílí góly v dresu Pardubic.
Hecl: Pozdní sklapnutí betonů? Vlítl jsem tam a dorazil puk do sítě i s gólmanem

Nyní je znovu zpět. „Potkalo ho zranění, které je v jeho letech velmi nepříjemné. Byli jsme spolu i v nároďáku, má to dobře srovnané v hlavě, hokeji dává hodně,“ nepřekvapil Nakládala návrat Vondrky.

Dynamo naposledy vyhrálo v Litvínově 7:4, když během druhé třetiny skórovalo šestkrát. „Máme útočný tým, ale musíme si dávat větší pozor na obranu. Dostat čtyři góly v Litvínově není dobrá vizitka,“ poznamenal Marek Hecl, útočník Dynama.

Která ofenzivní esa se vytáhnou v dnešním duelu Pardubic s budějovickým Motorem?