Krize kladenského hokeje se opět prohlubuje. Svěřenci kouče Otakara Vejvody absolutně nezvládli ani třetí televizní zápas sezony, tentokrát s Pardubicemi. O jejich porážce 0:5 bylo rozhodnuto teoreticky už na začátku druhé třetiny.

Mužstvo je v těžké depresi, z níž se ho snažila vytrvalým povzbuzováním dostat hrstka věrných fanoušků, ale jejich pokřiky stále častěji s blížícím se koncem utkání byly spíš plné recese. Diváky potěšila teprve závěrečná bitka Treilleho s Mezeiem, opravdu pěkná, přitom férová.

Domácí konečně mohli postavit uzdraveného beka Mrázka, jemuž spoluhráč Látal nešťastně před sezonou zlomil čelist a odstartoval tak zdravotní kalvárii Středočechů. Jenže právě Mrázek se zle postaral o nepovedený vstup do utkání, když po jeho chybě zakončoval pardubický Kolář akci dva na dva do prázdné brány.

První třetina, to byl pro Kladenské vůbec horor. Sami nebyli schopni potrestal jakoukoliv pardubickou chybu, jako Luňák exkladenského Kaberleho, dokonce pokazili i dlouhou přesilovku pět na tři, Látal nedal sólo a kameš zblízka netrefil bránu. Sami naopak podruhé inkasovali v oslabení, byť Špirko netrefil prázdnou klec, ale odrazem o Cikánka se přece jen trefil. A to ještě Rákos zmařil sólo a v závěru bomba Píši orazítkovala tyčku.

Definitivně rozhodl úvod druhého dějství. Treille s Kafkou neprotlačili kotouč v přesilovce z brankoviště za čáru, aby na druhé straně Pineault nenápadnou ranou nachytal Cikánka, jehož hned po laciné brance vystřídal náhradník Falter.

Jenže kladenská hra byla v troskách a dosud nejhůř střílející tým extraligy z Pardubic doslova ovládl led. Branku už přidal jen jednu po nádherné akci Koukala s Kolářem, ale vadit mu to nemuselo. V závěru třetiny totiž odmítli snížení Patera, jemuž přeskočil kotouč hůl v nejnevhodnějším okamžiku, i Kameš. A protože se ve třetí třetině neprosadili zblízka ani Luňák s Kafkou, patřilo poslední slovo hostům, když Pivko svůj blafák dovedl k dokonalosti.

Kladno - Pardubice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Kolář I (Starý), 10. Špirko (Bartek, Pivko), 23. Pineault (Pivko, Jillson), 28. Kolář I (Koukal, Mezei), 55. Pivko (Bartek).

Rozhodčí: Husička, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:9, navíc S. Treille - Mezei oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1672.

Kladno: Cikánek (23. Falter) - Kameš, J. Drtina, Piskáček, Toman, L. Procházka, Šmach, Mrázek - S. Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Luňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.
Pardubice: M. Růžička - Mezei, F. Kaberle, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Špirko, Somík - Pineault, Zohorna, Pivko - Rákos, Buchtele, Nahodil. Trenéři: Jandač a Votruba.