Zatímco v extralize získali mistrovský titul, tak na evropské scéně obhajují post nejlepšího českého klubu. Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v pátek vstoupí do druhého ročníku soutěže s názvem European Trophy. V loňské sezoně se východočeský klub probojoval do finálového turnaje, kde skončil pátý.

Zdá se, že prestiž soutěže se zvedá. Loni se jí zúčastnilo dvacet čtyři týmů a letos tento počet vzrostl o osm. Zájem nově projevují švýcarské týmy a Slovan Bratislava.

„Tato soutěž je v současné době jedinou funkční na klubové úrovni. Jsme moc rádi, že se European Trophy může náš klub účastnit. O jejím významu svědčí i fakt, že mezi týmy je sedm mistrů svých zemí. Přistupujeme k ní s velkou vážností. Na druhou stranu jsme si vědomi, že jsme na startu přípravy," podotkl generální manažer pardubického klubu Ondřej Šebek.

Jeho „podřízené" čeká v následujících dnech trip ve Finsku. Sehrají zápasy v Tampere a Turku. Na konci příštího týdne se představí také domácím fanouškům. V ČEZ Areně dojde ke konfrontaci se švédským stylem. Nejdříve se střetnou s mistrovským týmem Brynäs a poté vyzvou Djugardens.

A poslední srpnový den budou mít svátek fanoušci v České Třebové. V rámci zpopularizování hokeje v regionu se utkají o body v evropské soutěži dva české týmy, Pardubice a Liberec.

Pardubický program European Trophy

1. kolo: pátek 17. srpna, 19.30
Tappara Tampere – Pardubice
2. kolo: neděle 19. srpna, 18.00
TPS Turku – Pardubice
3. kolo: pátek 24. srpna, 17.00
Pardubice – Brynäs IF
4. kolo: sobota 25. srpna, 18.00
Pardubice – Djurgårdens IF
5. kolo: pátek 31. srpna, 18.00
Pardubice – Bílí Tygři Liberec
6. kolo: středa 5. září, 18.30
Bílí Tygři Liberec – Pardubice
7. kolo: úterý 16. září, 18.00
Pardubice – SC Bern
8. kolo: pondělí 12. listopadu, 19.45
Fribourg Gottéron – Pardubice