Jeho jméno znají i ti, kteří by na hokej vyrazili se šnorchlem a ploutvemi.

„Ty hele, víš co," by snad řekl i dalajlámovi. S nějakým vykáním se vůbec nemaže.
Jaromír Jágr, nejlepší hokejista naší  historie, dorazí do Pardubic.

Když má na sobě dres se státním znakem, asi každý chce vidět, jak sedí na mantinelu, kývá nohama a  má pusu od ucha k uchu.
Dnes je to ovšem jiná, do Parduic přijede jako Rytíř. Po strop našvihaná ČEZ Arena si bude přát Jágra zamračeného nad výsledkem velké bitvy.

Od zítřka mu budou ale zase všichni fandit, hltat jeho hlášky i kousky na ledě.
„Strhne davy, lidi ho tady milují," všiml si bývalý slavný útočník Joe Nieuvendyk, dnes generální manažer Dallasu Stars.
Do Kladna vyrazil na inspekci, jak se daří nové posile. Vracel se spokojený. Osmašedesátka je na tom skvěle. Zbývá detail – aby se rozběhla zaseknutá liga v zámoří.

Jágr dává góly, řádí, naposledy třikrát sestřelil Spartu.
Zapomeňte, že byste od něho slyšeli věty, jak je nejlepší a ostatní mu na hřišti dělali kompars. „Jo, cítil jsem se docela fajn, hlavně mi šly nohy víc než ruce," komentoval svoje velké vystoupení proti poslednímu týmu extraligy.
„Nemachruje", nefrajeří, v reprezentaci se stal obrovským lídrem. Tak co, ještě pořád nechápete, proč ho milují i babičky na vesnicích?
Jako šéf modré kladenské armády bude chtít v Pardubicích oživit vzpomínku na první letošní zápas v Praze.
Rytíři zvítězili 6:3. Klubový boss zaznamenal čtyři body, Tomáš Plekanec, člen jeho hvězdné družiny, Pardubicím nasázel hattrick.
Prý to byl jeden z nejkrásnějších zápasů, které extraliga letos nabídla.
Druhé měření sil bude o jednu hvězdu bohatší.

V Praze ještě nehrál za „pojišťováky" David Krejčí. S ním jsou Východočeši daleko silnější, Aleš Hemský si má puk s kým rozdat.
Kladno si prošlo v poslední době menší krizí. Navíc ztratilo obránce Tomáše Kaberleho, který vyrazil zpátky za oceán, a už jenom dvakrát za něj nastoupí další bek Marek Židlický.

Stejně si ale věří. Nedávná dvě utkání Rytíři vyhráli, dali devět gólů a inkasovali jenom dva. „Snad tyhle zápasy ukázaly, že jsme tam, kde jsme měli být, a doufám, že v tom budeme pokračovat. Byla to i naše vina, ale soupeři si možná začali myslet, že nás budou porážet pravidelně. Jenže tak to není," varuje všechny rivaly Jágr.
Teď tenhle vzkaz míří do Pardubic.
Leknou se? Nemají proč. V Hemském s Krejčím mají kvalitní protizbraň.