Tohle byl únik z lopaty pana hrobníka. Pardubice většinu zápasu marně dobývaly olomouckou branku, zápasily s houževnatou defenzivou.

Nakonec mají dva body za výhru po nájezdech 4:3.

Porážku v základní hrací době odvrátil obránce Blaž Gregorc, 38 sekund před koncem se k němu odrazil puk mezi kruhy a při power play srovnal na 3:3.

Dlouho bylo Dynamo z Olomouce nešťastné. Nepomáhalo míchání s útoky, ani nasazení brankáře Karla Vejmelky od druhé třetiny. Jakub Orsava, který přišel ve čtvrtek z Třince, ještě nenastoupil kvůli zranění.

Olomouc rozhodně nehrála nic světoborného. Její taktika byla poměrně jednoduchá, dobře bránit, nevymýšlet vzadu nesmysly a čekat, že se na druhé straně otevřou díry, což se taky stalo. Dopředu se nehrnula, nebylo proč. Pardubice deptala kvalitní defenzivou.

Přehrát ji chvílemi dokázal jedině třetí domácí útok. To bylo všechno.

David Tomášek parádním sólem dostal Východočechy do vedení. Jenže hosté skóre ještě do konce první části otočili. Na dva puky za Brandonem Maxwellem jim stačilo pouhých pět střel. Dynamo v útočné třetině vypadalo stejně atraktivně jako vyhrkaná limonáda. Žádný nápad, žádné překvapení. Ofenzivní soužení pokračovalo i v přesilovkách a z tribun byl čím dál tím častěji slyšet nespokojený pískot. Tomáškův útok na všechno sám nestačil.

Ve 31. minutě přišel další trest. Na Vejmelku vystřelil bekhendem Jan Knotek a puk se prošoural mezi brankářovýma nohama za čáru. Až s blížícím se závěrem se Dynamo konečně probralo. Rolinek po nahrávce Marcinka snížil ve 47. minutě na 2:3. Po Gregorcově vyrovnání už další gól nepadl a rozhodovaly až nájezdy. Za Pardubice se trefili Tomášek s Redenbachem, za Olomouc nikdo.

Pardubice – Olomouc 4:3 sn (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0) Fakta – branky a nahrávky: 10. Tomášek (Ščotka), 47. Rolinek (Marcinko), 60. Gregorc, rozhodující sam. nájezd Tomášek – 15. Laš (Houdek), 17. Herman (Holec, Matai), 31. Knotek (Skrbek) .
Rozhodčí: Fraňo, Horák – Jindra, Zíka.
Vyloučení: 1:4.