Dvaačtyřicáté kolo O2 extraligy svedlo karlovarskou Energii a pardubický Eaton. Pětašedesát minut vítěze neurčilo a tak musely přijít nájezdy. V této loterii se více dařilo domácím. O vítězství Karlových Varů 3:2 rozhodl Alexander Loginov.

Čtyřikrát v letošní sezoně dokázala Energie Pardubice porazit a třikrát to bylo po nájezdech.

Soupeři z různých pólů tabulky se potkali v KV Aréně.

Domácí Energie i hosté z Pardubic začali obezřetně s cílem neudělat chybu. Nic na tom nezměnily ani první dvě přesilové hry domácích.Energetici při nich Dominika Haška prakticky neohrozili. Z opatrné první desetiminutovky vybočily pouze šance hostujících Sýkory, Nakládala a zejména ta Cetkovského, kterou Mensator výtečným skluzem zlikvidoval. Skóre se neměnilo ani po šanci Koláře v poslední minutě úvodního dějství. Karlovarští si běhěm úvodního dějství brankovou příležitost nevytvořili.

Druhá dvacetiminutovka začala v mnohem ofenzivnějším stylu a to z obou stran. Domácí útočník Zyuzin byl během krátké doby mezi 23. a 25. minutou dvakrát vyloučen. Hostě sevřeli Energetiky v jejich obranném pásmu, ale Mensator ve spolupráci s obětavostí domácích obránců zabránili vstřelení branky. Ve 30. minutě se Východočeši přeci jenom dočkali.Koukal poslal nahrávku na Starého a ten bez přípravy bombou pod levé víko domácí branky otevřel skóre.Západočeši s odpovědí nečekali dlouho. Ve 33. minutě,při vyloučení Rákose, vypálil od mnodré čáry Němec a Hašek si puk levým betonem srazil za brankovou čáru.Branka byla připsána domácímu obránci Loginovi. Za 22 vteřin opět vedly Pardubice.Střelu Pineaulta vyrazil Mensator, ale dojíždějící Čutta si puk srazil do branky. Gól byl připsán Rostislavu Špirkovi.domácí se s nepříznivým stavem nehodlali smířit. Svojí aktivitou donutili hostující hráče opět faulovat. Druhou přesilovou hru využili karlovarští ve 38. minutě Kumstátem.

Ofenzivní podívaná pokračovala i v posledním dějství, což s povděkem kvitovali i fanoušci ve slušně zaplněné KV Aréně. Ve 41. minutě se zcelá sám před brankou hostí ocitl Kumstát, ale Hašek pravým betonem, jeho střelu vytěsnil.Stejnou mincí oplácel ještě v téže minutě Starý, ale i jeho samostatný nájezd Mensator zlikvidoval. Brankáři byli ozdobou celého utkání,což potvrdili při dalších šancích domácího Skladaného a Petra Sýkory. Velkou příležitost rozhodnout zápas měli Východočeši při přesilové hře v 55. minutě. Přes obrovský závar v obranném pásmu domácích, Mensatora překonat nedokázali.

I v nastaveném čase byli golmani na svých místech. Dominik Hašek potvrdil svoji kvalitu při stoprocentní šanci Skuhravého. Zápas dospěl k samostaným nájezdům Ty rozhodl hned při prvním nájezdu obránce Loginov, střelou mezi Haškovy betony. Za domácí byli poté neúspěšní Melenovský a Němec, za hosty Koukal,Špirko a Kolář. I

Karlovy Vary – Pardubice 3:2 sn

Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 – 0:0

muž zápasu: Alexander Loginov

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Mucha, Čutta, Loginov, Tribuncovs, Dobroň – Hluchý, Zucker, Kuběna, Skladaný, Košťál, Skuhravý, Pech, Kristek, Kumstát, Melenovský, Zjuzin, Hřebejk, Zaťovič. Trenér: Hynek.

HC Eaton Pardubice: Pardubice: Hašek – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Klejna, Kousal, Rákos. Trenér: V. Sýkora.

Branky a nahrávky: 33. Loginov (Němec), 38. Kumstát (Skuhravý, Němec), nájezd Loginov – 30. Starý (Koukal, J. Kolář I.), 33. Špirko (Pineault). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Guth, Rittich
Vyloučení: 3:5