Zápas začal velkou šanci hostů, když se do samostatného úniku dostal Beránek, ale puk za brankáře Kloučka neprocpal. Těsně před brankovou čarou se ocitl i na druhé straně, ale Ihnačák ho do branky nedorazil.

Pardubičtí hokejisté se několikrát na delší dobu usadili v útočném pásmu, ale Novotného nepřekonali. Krátce před koncem prvního dějství se zapotil Klouček, ale puk do branky nepustil.

Střelecká aktivita se ovšem přesunula na hokejky hostů, kteří se dostali ve 34. minutě do vedení. Po velké hrubce Děrvuka se při hře čtyři na čtyři prosadil Adam Lapšanský, který mířil přesně pod horní tyčku.

Když ve třetí třetině prováhal ve velké šanci Flek, přišlo vyrovnání. Mezi kruhy převzal puk Ondřej Machala a bekhendem překonal Novotného. Navázat mohli Horký či Perret, ale neskórovali. Až v přesilovce se po dvanácti vteřinách zblízka trefil Brian Ihnačák.

Jenže ani ne po minutě se před Kloučkem prosadil Dávid Gríger a znovu vyrovnal. A stejný hráč rozhodl první střelou hostů v prodloužení.

Ohlasy trenérů
Ladislav Lubina (Pardubice): Jak naše první pětka zápas začala, tak se odvíjela minimálně polovina utkání. První třetina od nás byla špatná, druhá ještě horší. Nedařilo se mi mužstvo probudit, výkon byl takový mdlý. Ve třetí třetině jsme se trochu zvedli, povedlo se nám otočit výsledek, ale svoji nedisciplinovaností jsme opět inkasovali. V prodloužení měl soupeř pět vteřin puk a dal nám gól. Co k tomu více dodat…

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): Po nepříznivé sérii v poslední době jsme se nenacházeli v ideálním rozpoložení. To se ukázalo i v neproměňování šancí, které jsme si dokázali v utkání vytvořit. Je to nesmírně cenné vítězství, i když jen za dva body, do dalšího vývoje sezony. Jsem rád, že jsme to týmovým a obětavým výkonem, který podpořil gólman Novotný, dokázali zlomit.

Pardubice – Karlovy Vary 2:3 po prodloužení
Fakta - branky a nahrávky: 46. Machala (Koffer, Ihnačák), 50. Ihnačák (Machala, Cardwell) – 34. Lapšanský, 51. Gríger (Flek, T. Rachůnek), 63. Gríger (Plutnar). Rozhodčí: Hribik, Kika – Svoboda, Špringl. Vyloučení: 3:4, navíc Balán (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6509. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 – 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Holland – Hovorka, Poulíček, Rolinek – Machala, Ihnačák, Dušek – Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, D. Voženílek.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář, Šenkeřík, M. Rohan – Gríger, Flek, O. Beránek – T. Rachůnek, J. Černý, T. Mikúš – Kohout, Gorčík, Skuhravý – Lapšanský, Balán, R. Vlach.