Povzbudivá zpráva přilétla do pardubické kabiny ještě před startem dnešního tuhého střetu s mistrem. Tomáš Divíšek je fit a proti Slavii se ujme role prvního centra. Společnost v elitní řadě mu budou dělat Tvrdík s Pivkem.

Po čtvrtečním dopoledním tréninku bylo jasno. Devětadvacetiletý hokejista zvládl jednotku bez úlev a trenérům v šatně oznámil. „Můžete se mnou počítat!“

SHLÉDNĚTE FOTOGALERII Z POSLEDNÍHO VZÁJEMNÉHO UTKÁNÍ PARDUBIC SE SLAVIÍ V ČEZ ARENĚ

Divíškovo poraněné oko bude v zápase chránit drátěný košík.

„Tomášův start by měl pro náš tým znamenat velký přínos. Především v přesilovkách a v důrazu v předbrankovém prostoru. V tom je jeho přednost,“ tvrdí pardubický asistent Jiří Seidl.

Ano. Divíškův přehled a orientace v útočné třetině by mohla spoluhráčům vytvářet střelecké pozice. Jde o to, jak s nimi naloží. Úspěšná koncovka – to byl v přípravných zápasech i v premiérové bitvě v Karlových Varech velký problém pardubického souboru. Šance jsou, ale branky chybí. V tréninku se tak intenzivně pracuje na vylepšení koncovky. „Na střelbu jsme se hodně zaměřili. Děláme i speciální střelecká cvičení. Vím, že produktivní hráče v mužstvu máme. Při tréninku je to jasně vidět. Jen to z kluků musíme dostat i v zápase,“ říká Seidl.

Po prohře 1:2 s vicemistrem z Karlových Varů přijede do ČEZ Areny mistrovská Slavia Praha, která v prvním kole zvítězila na ledě Českých Budějovic 3:2. Brutální začátek extraligy z pohledu Pardubic tedy pokračuje. „Tak se na to nedíváme. Je jedno, jestli na Slavii narazíme ve druhém nebo v desátém kole. Prostě je chceme porazit a s tím půjdeme i do utkání,“ prohlašuje sebevědomě Seidl.

Duely mezi Pardubicemi a Slavií nabízejí vždy špičkovou extraligovou podívanou. V ČEZ by se návštěva na první extraligový mač v sezoně měla příbližit k deseti tisícům. Vyprodáno zatím není. „Bude to lahůdka hned na začátek. Myslím si, že to bude kvalitní hokej. Už se těšíme,“ vzkazuje pardubický asistent, který včera společně s hlavním koučem Václavem Sýkorou podrobně studoval video ze zápasu Růžičkova týmu na jihu Čech.

S hráči se pak po tréninku zavřeli v kabině a předložili jim plán, jak srazit mistra. Ten však zůstal ukryt za dveřmi kabiny. „Necháme si to pro sebe,“ usmál se Jiří Seidl.

Vzhledem k nasazení Tomáše Divíška projde pardubická sestava drobnými úpravami. Propad postihl Jiřího Cetkovského, jenž do dnešního zápasu zasáhne až ve čtvrté řadě.

Pravděpodobná sestava Pardubic: Lašák – Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Koma, Šeda – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Somík, Blažek, Ondřej – Starý, Koukal, Kolář – Cetkovský, Radil, Stoklasa (Zohorna).

Před utkáním se Slavií Praha mají pardubičtí fanoušci možnost zhlédnout výstavu „100 let mezinárodního hokeje“. Vstup na vernisáž bude umožněn majitelům všech druhů vstupenek na utkání se Slavií Praha.