„Bohužel nás dnes zastihla smutná zpráva, že nás navždy opustil Ladislav Lubina. Byl to člověk, který svůj hokejový život spojil s Pardubicemi. Všechny nás tato zpráva zasáhla. Za celý klub chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině a přátelům,“ uvedl Dušan Salfický, člen představenstva HC Dynamo Pardubice.

Mnozí fanoušci, kteří před zápasem Lubinovi symbolicky tleskali, pamatují jeho kousky na ledě. Klub připomněl ve videu i jeho nezapomenutelnou akci v duelu proti Třinci, kdy si útočník s číslem 49 na dresu najel do útočné třetiny, pak se ještě jednou vrátil a přes tři třinecké hráče se prosadil ke gólové střele.

„Láďa nás všechny na stadionu bavil. Byla radost, když jel po ledě, díval se všude a měl puk na hokejce. Byl prvním hokejistou, který překonal hranici 900 zápasů v české nejvyšší soutěži,“ připomněl Milan Černický, autor publikací o historii pardubického hokeje.

Hokejové utkání  HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha
Třetí odpověď nepřišla. Dynamo ztratilo domácí zápas se Spartou

V jednom týmu se Lubina potkával i s Otakarem Janeckým. Začalo to v dobách Tesly, kdy jako spoluhráči slavili ligový titul. „Jak může člověk reagovat, když mu odejde spoluhráč a kluk, se kterým strávil podstatnou část své hokejové kariéry. O nemoci jsem věděl, nicméně umřít takto mladý je prostě blbý,“ řekl Janecký.

„Byl bojovné až zarputilé povahy, což já postrádal. Jemu by se zase určitě hodilo něco ze mě. On byl velice platným hráčem pro tým,“ vzpomínal Janecký.

Jako trenér Lubina v Dynamu zažil dobré i horší časy. Byl u posledního titulu Pardubic, ale i u sezony, kdy se Východočeši zachraňovali v nejvyšší soutěži. Naposledy v klubu trénoval na začátku sezony 2019/2020.