Hokejistům Pardubic, vládcům extraligy, včera skončilo volno a začala „nejoblíbenější“ část přípravy – nabírání fyzické kondice.
Tribuny, na nichž se před šesti týdny mačkalo deset tisíc fanoušků, byly prázdné. Po ledu v aréně ani památky.

Na hřiště se sice hokejisté dostali, ale na ploše si pod vedením Jana Votruby pohazovali s medicinbaly, potom se rozdělili na dvě půlky a jedna parta měla na programu fotbálek, druhá posilovnu.

Vážení se ale zatím nekonalo. „Bude v nejbližších dnech, testy budeme dělat příští týden,“ usmál se pro včerejšek hlavní galejník Jan Votruba. Že by ale někteří hráči nabrali nežádoucí kila, toho se nebojí: „Jsou to profesionálové. Co jsem si je během tréninku ale prohlížel, tak jsem si nevšiml, že by někdo přibral.“

Dost známých tváří chybělo. V první řadě kouč Václav Sýkora, který v klubu skončil a zamířil do Petrohradu. Dominik Hašek má prý nakročeno do Spartaku Moskva. Kapitán Koukal má po zlatém mistrovství světa volno.

Na ploše scházeli i další hráči – Cetkovský, Starý nebo Nakládal. Ti se však zotavují po zranění. „Hráčů, kteří zatím nemohou trénovat naplno, máme docela dost, takže jsme museli kádr doplnit nadějnými mládežnickými reprezentanty, abychom měli aspoň odpovídající počet hráčů na trénink.“ Toho se neúčastnil ani dělostřelec Petr Sýkora. Byl snad i on mezi marody? „Nebyl, je na odchodu z Pardubic,“ prozradil Votruba. „Ztráty to jsou citelné, ale tak zněly dohody, a hráči jdou do zahraničí,“ pokrčil Votruba rameny. „Navíc někteří hráči zase určitě přijdou,“ dodal.

Dva týdny budou Pardubičtí trénovat doma, potom se na čtrnáct dní vydají do Špindlerova Mlýna a pak se budou znovu dva týdny připravovat v Pardubicích. Na led Eaton naskočí 26. července.

Kádr HC Eaton Pardubice

Brankáři: Martin Růžička. Obránci: Marek Drtina, Václav Kočí, Jan Kolář, Robert Krejnus, Aleš Píša, Jan Zdráhal, Jeff Jillson, Jakub Nakládal. Útočníci: Jan Buchtele, Jiří Cetkovský, Jan Kolář, Robert Kousal, Lukáš Nahodil, Lukáš Pilař, Lukáš Radil, Daniel Rákos, Radovan Somík, Jan Starý, Filip Stoklasa, Rastislav Špirko, Tomáš Zohorna, Adam Pineault, Petr Koukal.

Odchody: David Havíř (Chomutov), Aaron MacKenzie (hledá si angažmá), Kevin Mitchell (Villach – Rakousko). S otazníkem: Petr Sýkora, Dominik Hašek (oba zahraniční angažmá), Libor Pivko (konec smlouvy). Příchody: Nikdo.