Už od úvodních minut bylo zřejmé, že ve Zlíně se bude jednat spíše o taktickou defenzivní podívanou a přehlídku brankářských zákroků. V závěru úvodního dějství mohly Pardubice jít do vedení, když dostaly možnost přesilové hry pět na tři. Výhodu ale nezužitkovaly. Tým, který nevyužije početní výhodu pět na tři si nezaslouží vyhrát. Tak zní staré hokejové pravidlo, které se nakonec, bohužel pro hosty, potvrdilo.

Berani šli do vedení zásluhou Kindla, který přesilovou hru využil. Milan Klouček předváděl v pardubické bráně nadstandardní výkony po celý zápas, ale právě na dorážku Denise Kindla byl krátký. Zlínský útočník se totiž dostal k dorážce a gólmana Dynama překonal.

Východočeši ale z prohry smutnit nemuseli. Jejich přímý konkurent v boji o udržení, Šumperk, totiž prohrál svůj zápas a Dynamo B tak mohlo oslavit setrvání ve druhé nejvyšší hokejové soutěži i pro příští sezonu.

CHANCE LIGA, 50. kolo: PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice B 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). Branka: 48. Kindl (Sedlák, Suhrada). Rozhodčí: Veselý, Zubzanda – Vašíček, Komínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 2799. Pardubice B: Klouček – Bukač, Hanousek, Nedbal, Bučko, Chabada, Hrádek, Drtina – Rohlík, Rákos, Lichtag – Kaplan, Hruška, Svoboda – Matys, Urban, Rouha – Machač, Zeman, Pochobradský.