Pardubická senzace: Brno doma poprvé nebodovalo

Brno – Pardubice vyhrály potřetí v řadě, uspěly na ledě vedoucího Brna.

15.11.2016

První domácí prohra. Hokejisty brněnské Komety (v bílých dresech) v 21. kole extraligy zaskočily Pardubice a vyhrály 3:2. Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Ze zdravotních důvodů ze sestavy Pardubic vypadl Tomáš Klimenta, po vypršení trestu se naopak vrátil kanadský útočník Alexandre Mallet. Za Brno hned po návratu z hostování z Pardubic nastoupil Hynek Zohorna.

Kometa zahájila zápas podle očekávání aktivněji, proti střelám Komety spolehlivě zasáhl brankář Maxwell. V závěru třetiny Dynamo přežilo i oslabení.

V úvodu prostředního dějství se poprvé měnilo skóre – Pardubičtí šli do vedení! David Tomášek převzal puk a střelou z mezikruží překonal Čiliaka. Vzápětí pak již brněnský brankář nedovolil skórovat Rolinkovi.

Kometa vyrovnala po pěti minutách, když se Káňa prudkou ranou trefil z úhlu pod horní tyčku. Brněnští ožili, ale ve druhé třetině již zůstal stav nerozhodný.

To domácí hráče mrzelo ještě více ve 45. minutě, kdy Schaus našel Sýkoru, který prostřelil Čiliaka.

Po faulu Tršky jel navíc Tomášek trestné střílení, ale brněnský brankář zakročil. Vše si pardubický centr vynahradil necelé dvě minuty před koncem, kdy do prázdné branky přidal rozhodující gól. Na výhře Pardubic totiž nic nezměnila ani druhá branka Brna.

Kometa Brno – Pardubice 2:3
Fakta – branky a nahrávky: 28. J. Káňa (Vincour, Trška), 60. Zaťovič (O. Němec, M. Erat) – 23. Tomášek (Bárta), 45. P. Sýkora (Schaus, Nahodil), 59. Tomášek (P. Sýkora, Schaus). Rozhodčí: Hradil, Šír – Flegl, Polonyi.
Vyloučení: 1:2. Bez využití.
Diváci: 7700 (vyprodáno).
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, H. Zohorna – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Raška, M. Novák. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Leduc, Havlík, Bokroš – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – M. Kaut, Nahodil, Rolinek – Mallet, Tomášek, Bárta – Zadina, T. Kaut, Panna – Poulíček. Trenéři: P. Rohlík, Mikeska a V. Martinec.

Autor: Tomáš Rais

15.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Jan Matuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer.

Pardubice v Třinci prohrály po gólu v nastavení

Pardubice – V posledních vteřinách přišli o bod. Fotbalisté Pardubic po více než měsíci prohráli, když v souboji čtvrtého týmu se třetím podlehli těsně domácímu Třinci. Východočeši své šance v utkání 12. kola FNL neproměnili, na konci utkání pak inkasovali po standardní situaci.