Přetahovaná pokračuje, čtvrtý zápas semifinálové série ovládly Pardubice a srovnaly na 2:2. Pokračovat se bude v neděli na východě Čech.

Co se změnilo oproti středečnímu klání?

„Pojišťováci“ si daleko lépe hlídali prostor před Růžičkou, tygří rejdy kolem modrého území skončily.

A hra dopředu? Daleko přímočařejší. Pokus o clonění, rána, dorážka a rychle zase zpátky. Takhle dobrý a disciplinovaný výkon Pardubice v semifinále ještě nepředvedly.
Obrovská převaha hostí v první třetině skončila jenom jedinou trefou Buchteleho. Na vrcholu pravého kruhu si ho všiml Koukal a mladý pardubický útočník pálil v 7. minutě pohotově.
Východočeské rejdy pokračovaly i po přestávce. Při signalizované výhodě sice pálil Drtina mimo, ale pohotový Kočí odražený puk našel a dopravil za vyjetého Pince.

Pardubice soka mačkaly. Další šance končily v bleskové lapačce libereckého gólmana nebo na tyčích. Brankovou konstrukci trefil ve druhé části Rákos a podobně se vedlo i o chvíli později Zohornovi. Při trestném střílení si brankáře připravil na bekhendovou kličku, jenže střela jenom cinkla o břevno a vyletěla ven.

Kudrna, největší drnkal na pardubické nervy, se neprosadil. V jedné z mála kloudných libereckých šancí mu před prázdnou bránou zablokoval hůl Sičák. A Nedvěd? Dlouho úplně nulový.
Když přidal ve 31. minutě třetí gól Radil, bylo bílé peklo vymalováno červenými barvami. Liberecký kapitán se prosadil až v poslední minutě, když přihrál na gól Bártovi.

Semifinále play off hokejové extraligy – 4. zápas:

Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 60. Bárta (P. Nedvěd, Bulíř) – 7. Buchtele (Koukal, Kolář I), 24. V. Kočí (M. Drtina), 32. Radil (Kousal). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 11:7, navíc Bartovič (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Sestavy:

Liberec: Pinc – Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Ulrych, Holub, Roth, Moravec – T. Urban, P. Nedvěd, Bartovič – Špaček, Vantuch, Klimenta – Kudrna, Bulíř, Víšek – Bárta, Vak, Bortňák. Trenéři: Kalous a Pešán.

Pardubice: M. Růžička – Benák, V. Kočí, Sičák, Borer, M. Drtina, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Cetkovský, Somík – Semorád, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.