Hrůzný konec roku. Snad nebude pro Pardubice osudný. Dynamo nenavázalo na povedené vítězství proti Prostějovu a se svým hlavním sokem v boji o udržení se v druhé nejvyšší hokejové lize, pražskou Slavii, prohrálo. O pár dní později padlo také s Třebíčí a pohled na tabulku opravdu nevypadá příliš dobře…

„Do utkání vstoupíme tak, že v první třetině uděláme tři hrubé individuální chyby a prohráváme 1:3. Je to pořád dokola, je to o přístupu hráčů," neskrýval naštvání po prohře 2:5 s Třebíčí hlavní trenér Václav Baďouček.

Vydat se cestou k lepším zítřkům mohou již zítra od 18. hodin. Svěřenci trenéra Baďoučka nastoupí doma na ledě Zimního stadionu v Chrudimi proti nedalekému Kolínu. Ten lze označit za "béčko" Hradce Králové a duel tak sám o sobě slibuje napínavou podívanou.

B tým Pardubic slušně posílil před velmi důležitým utkáním. Ze Znojma přišel na měsíční hostování Tomáš Svoboda a Jan Hruška. Dynamo tak získává prvního a třetího nejproduktivnějšího forwarda 2. ligy, oba se letos chlubí průměrem téměř 2 bodů na zápas.

Pardubice zatím mají s Kolínem vyrovnanou bilanci, když na domácím ledě těsně vyhrály 3:2 a naopak na ledě svého soupeře prohrály 1:2. 

„Ve hře je ještě hodně bodů, určitě nic nebalíme. Chceme jít zápas od zápasu, každý bodík je pro nás důležitý,“ řekl před následujícími zápasy brankář Milan Klouček.

Pardubice navíc chtějí nalákat diváky na domácí led a vstupenky lze koupit za jednotných 50 KČ.