Extraligové týmy čeká útulný regionální zimák, který by měl být našvihaný až po střechu. O lístky je ve městě zájem. Není se čemu divit, v European Trophy začíná jít do tuhého. Pardubice? Těm se navíc daří!

„Chceme se přiblížit lidem z regionu. Oni za námi v sezoně také jezdí třeba ze stokilometrové vzdálenosti, tenhle zápas je i takové poděkování," říká trenér Pavel Hynek.

Liberec má jednu z posledních šancí, jak se namontovat do postupové matematiky.

Zato poslední extraligový šampion má základní skupinu rozjetou slušně. Drží druhé místo, které znamená místenku na závěrečný turnaj Red Bulls Salute ve Vídni a v Bratislavě . Na dotírající duo Brynäs, Turku má dva body k dobru.

V České Třebové se ale Pardubičtí budou muset obejít bez tří útočníků.

„Teď jich máme jedenáct, takže se to už zase začíná blížit tomu loňskému ideálu," neztrácí dobrou náladu Hynek. V minulé sezoně totiž jeho tým absence v útočné vozbě nezlomily. Pardubice daly dohromady tak tak tři útoky a stejně vyhrávaly. Někde tady začala jejich jízda za mistrovským titulem. Tým začal dýchat, našel vnitřní sílu…

Nyní jsou dlouhodobě mimo Martin Bartek s Lukášem Radilem. Po posledním zápase European Trophy s Djurgardenem k nim přibyl ještě Tomáš Zohorna. „Věřím, že ten ale bude do startu extraligy v pořádku," říká pardubický kouč.

Do útoku tak stejně jako v minulé sezoně posunul beka Marka Drtinu. „Drtič si znovu zahraje levé křídlo, stává se z něho univerzál," pousmál se Hynek.

Bílí Tygři v létě vyměnili trenéra. Místo Jiřího Kalouse teď střídačce šéfuje Marian Jelínek.

Vypadalo to, že bude na startu nové éry po Petru Nedvědovi. Jenže liberecký lídr do KHL nezmizel, zůstal. K němu na začátku sezony přibude ještě Tomáš Netík, který by si chtěl zahrát už v České Třebové: „Už bych rád naskočil, ale záleží na trenérech."

Jelínek chce mít pod sebou smečku bojovníků. „Musíme ještě vypilovat agresivní styl hokeje, který chceme hrát doma. Myslím, že je to vidět, že jdeme lovit a ne, že chceme být lovenou zvěří," rozohnil se v rozhovoru pro klubový web.

Pardubický Pavel Hynek je rád, že ho čeká další soupeř, který bude hrát na doraz: „Liberec je tým, který hraje vždycky v tempu a vyznává fyzický hokej. Liga se blíží, doufám, že budeme pokračovat ve výkonech, které měly vzestupnou tendenci," poznamenal Hynek.