Pardubice absolvovaly první oficiální trénink na ledové ploše. V tu dobu již za sebou měli hokejisté jednotku 
v posilovně a týmový mítink, kde k nim promluvil trenér Peter Draisaitl.

„Jedná se o zásadní obecné věci, jak přistoupit k hokeji či jak nastavit pravidla a dennodenní rutinu. Tyto morální věci jsou ve finále důležitější než to, jestli budeme jezdit doleva nebo doprava," přibližuje pardubický kouč.

Na ledové ploše se představili tři brankáři. Vedle Brandona Maxwella a navrátilce Martina Růžičky využil možnosti si zatrénovat i bývalý pardubický gólman Adam Svoboda.

Dále na led vyjely čtyři hráčské formace. Ze současného kádru stále chybí Justin Hodgman, jenž doléčuje zranění. Naopak v Pardubicích už je Alexandre Mallet, v neděli přiletěl obránce Nicholas Schaus, jenž by měl mít dost ofenzivních úkolů. „Je možné, že ještě do začátku sezony jeden obránce přijde," naznačil Peter Draisaitl.

První trénink se odehrál ve vysokém tempu. Hlavní kouč se zaměřil i na jiné aspekty. „Mě ani tak nezajímá, jak vypadáme osm týdnů před ligou. Na prvním tréninku na ledě jsou všichni natěšení. Já chci od začátku vidět, jak hráči reagují v únavě, jestli se překousnou a jsou ještě schopni tu jednu nahrávku dát. To jsou věci, které mě budou zajímat nejdříve," upozornil Draisaitl.

BLÍŽÍ SE ZÁPASY

Tréninkový program Pardubic se bude v nejbližších dnech lišit. „Teď dopoledne trénuje celý tým, večer pak ještě beci a útočníci individuálně. Ve čtvrtek a v pátek to budeme mít zase rozdělené na dvě skupiny, bude se to pořád měnit."

Úvodní zápasy přijdou na řadu o prvním srpnovém víkendu. „Duely nám ukáží řešení, kdo s kým by mohl hrát. Jen při tréninku to určitě nepoznáme," předpovídá Peter Draisaitl.

Změny v kádru

Příchody: Rýgl, Klimenta, Bárta a Růžička 
(vš. Mladá Boleslav), Hodgman (Örebro), Zajíc (Kladno), Schaus (Innsbruck), Hubáček (Jyväskylä), Mallet (Kalamazoo Wings).

Odchody: Štajnoch a Gregorc (Mountfield HK), Monja (Jekatěrinburg), Marcinko (Kunlun Redstar), Šeda, Voženílek, Kopřiva, další hráči na hostování.

Na led se dostanou i hráči z NHL

Na tréninku se s ostatními hráči proháněl útočník Tomáš Nosek, v minulém týdnu s hokejisty Dynama bruslil Leon Draisaitl. V přípravě Pardubic se objevují i hráči ze zámořské NHL.

„Musí se tady o to místo poprat," vypálil vtipně trenér Draisaitl při dotazu na pardubického odchovance Noska a vzápětí k hráči Detroitu Red Wings dodal: „Může se párkrát sklouznout, potom už bude mít svoje povinnosti." Stejně tak v Pardubicích nyní pobývá i trenérův syn Leon, hokejista Edmontonu Oilers, jenž má osobní přípravu na sezonu.