Asistentem trenéra Petera Draisaitla byl jmenován Karel Beran, jenž poslední tři roky působil na stejné pozici v brněnské Kometě.

„Spolupráce s Dynamem vznikla v posledním týdnu. Oslovil mě generální manažer pan Rohlík, sedl jsem si i s trenérem Peterem Draisaitlem, pohovořili jsme o hokeji a na základě toho jsme se dohodli," prozradil nový člen pardubického realizačního týmu Karel Beran. Ten nahrazuje Andreje Potajčuka, který se vrátil zpět do Ruska.

Třiačtyřicetiletý Beran byl v pozici brněnského trenéra již od roku 2010. Než se posunul k A týmu, tak vedl i juniorské mužstvo Komety.

„Je velmi pracovitým trenérem licence A, sleduje moderní trendy a neustále se zdokonaluje. Má zkušenosti také s vedením juniorského mužstva, počítáme s tím, že bude úzce sledovat i tuto kategorii," uvedl generální manažer Pardubic Pavel Rohlík.

Nový asistent se zúčastnil již včerejšího tréninku. „Mám zkušenosti s touto rolí a vím, co hlavní trenéři od svých spolupracovníků vyžadují. Věřím, že to bude klapat. Rozhodne se samozřejmě na ledě, zda budeme úspěšní," doplnil Karel Beran.

Brněnský rodák působil jako hráč v Kometě, kde si v sezoně 1995/1996 zahrál českou extraligu. Z Brna se vysoký obránce vydal ještě do Německa, kde hájil barvy týmů z Regensburgu a Crimmitschau.