Gólem a asistencí se pod výsledek podepsali Vladimír Dravecký, Kamil Kreps a Jiří Polanský. Oceláři utnuli šňůru tří pardubických výher a svému nejbližšímu pronásledovateli odskočili na sedm bodů.

Nejdůležitější pasáž utkání? Úvod druhé třetiny. Pardubicím se soupeře podařilo zaskočit a Mojžíš bombou pod horní tyč vyrovnal na 1:1. Hosté několik dalších střídání udávali tón a ve 28. minutě se už možná i viděli ve vedení, ovšem proti Sýkorově dorážce se vyznamenal Hamerlík. Pak dvakrát udeřili domácí a bylo rozhodnuto.

„Hráče jsme motivovali, že to byl zápas o šest bodů. Ale bylo to od začátku vyrovnané, utkání o prvním gólu. My jsme naše branky vsítili po tečích a byli jsme rádi, že jsme se trefili i v přesilové hře, což u nás nebylo zvykem. Ale opakuji, že to bylo vyrovnané utkání, které mohlo skončit i bodovým ziskem pro Pardubice," poznamenal kouč domácího mužstva Václav Varaďa.

Jeho protějšek Zdeněk Venera hodnotil porážku s nadhledem. „Třinec potvrdil výbornou formu. Hrál velice dobře. My jsme měli asi nejlepší fázi v první polovině druhé třetiny, kdy se nám podařilo vyrovnat a měli jsme několik dalších šancí, ale bohužel jsme další góly nepřidali. Od chvíle, kdy nás Třinec zaskočil gólem na 2:1 a pak zvýšil na 3:1, už bylo asi jasné, že se to bude těžko otáčet. Třinec byl agresivnější před bránou a efektivnější v koncovce."

Třinec – Pardubice 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Fakta – branky a nahrávky: 8. Dravecký (Jašek, Klesla), 34. Kreps (Nosek, Dravecký), 40. Polanský (Klesla, Adamský), 47. Roth (Kreps, Polanský), 59. Orsava (Žejdl) – 23. Mojžíš (Marcinko, Semorád), 58. Nahodil (Tybor, Marcinko).
Rozhodčí: R. Čech, Homola – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 1:0.
Diváci: 4543.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský, od 41. navíc L. Doudera – Jašek, Kreps, Dravecký – Irgl, Polanský, Adamský – Rákos, Žejdl, Orsava – Ciencala, M. Růžička, Kindl. Trenéři: Kalous a Varaďa.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan – Ščotka, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Mojžíš, Gregorc – P. Sýkora, M. Špaček, T. Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Semorád – Endál, Kaut, Voženílek. Trenéři: Venera a Říha ml.