Pardubičtí hokejisté mají v nohách i rukách dva týdny přípravy. Polykání tréninkových dávek si nechali na domovské prostředí.

„Jeli jsme podle plánu, který jsme pochopitelně vypracovali před začátkem přípravy. Využíváme veškerých sportoviště, která jsou v rámci města Pardubic dostupná. Takže jsme měli k dispozici venkovní posilovnu, vnitřní haly a tělocvičny. Možnosti jsou tady široké, za což jsme rádi,“ kvituje jeden z asistentů Aleš Krátoška. Aleš Krátoška se pro letošní sezonu stal novým asistentem pardubického Dynama.Aleš Krátoška se pro letošní sezonu stal novým asistentem pardubického Dynama.Zdroj: klub

Není to jediná věc, se kterou panuje v trenérském štábu třetího týmu loňské sezony spokojenost.

„Kluci to vzali za správný konec. Tréninky jsou logicky postavené na tom, aby hráče připravili na sezonu co nejlépe. Dávky zvládají velmi dobře,“ pochvaluje si morálku na trénincích.

„Pohoda“ ale končí, neboť se Dynamo přesouvá na hory. Konkrétně pod tu Čertovu. A jednu z běžeckých tratí by mohli trenéři vytyčit k Mumlavskému vodopádu. Pardubičtí hokejisté, vítejte v Harrachově. Jestlipak hráči tuší, co je tam čeká?

„To bych úplně nerad prozrazoval (směje se). Nicméně, každé soustředění má nějaký svůj účel. No aby ho splnilo, tak ty dávky jsou pro hráče upravené právě k němu. Obzvlášť, když je na horách. Opravdu chceme využít veškerých možností, které budeme v Harrachově a okolí mít. Zkrátka, aby toho kluci vstřebali co nejvíce,“ hovoří trochu tajemně.

Horské soustředění vždy otvírá prostor, kde se dá nejlépe nahnat fyzická kondice. Proto se jedná o nejsložitější část přípravy.

„Jak pro koho, ale tím, že se jedná o horské soustředění, tak se to nabízí (úsměv). Teď vážněji. V podobných podmínkách mají soustředění velkou kvalitu.“

Pardubice zahájily letní přípravu.
Letní příprava zahájena! Budeme z toho čerpat celou sezonu, uvědomuje si Varaďa

Pro Pardubáka, který urazí trasu do Harrachova, tedy nějakých sto kilometrů, se jedná o úplně jiný geografický svět.

Pardubice jsou krásné město. Rovinaté, žádný kopec, takže jsem velmi spokojen,“ říká Krátoška, který na konto města ještě dodává:

„Město historicky patří k hokeji. Hokej historicky patří k městu. Je tady velikánská tradice, což je skvělé.“

Aleš Krátoška se vrací ke spolupráci s Václavem Varaďou a Markem Zadinou ze Třince. Podílel se na mistrovském titulu.

„Po roční pauze se na spolupráci moc těším. I díky tomu, že pardubický klub má obrovskou tradici, bohatou historii a ty nejvyšší ambice. Myslím si, že jsme všichni tři rádi, že tady můžeme pracovat.“

Ve svém hokejovém životopise má, pro pardubického fanouška, jeden „škraloup“. Léta totiž působil na druhém břehu Labe… Plných sedm let pracoval pro hradecký Mountfield.

„Po sedmi sezonách v Hradci, když jsem pět let působil u mládeže a poté dva roky s Tomášem Martincem u áčka se mi samozřejmě už někteří známí i trenéři ozvali. Derby mezi oběma kluby jsou dlouhodobě ostře sledovaná, což jsem poznal na vlastní kůži. Psali mi, ale spíše v dobrém,“ pousměje se Aleš Krátoška.